ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Medveděv sa do Anglicka nenáhli, v Slovane mu nič nechýba. Konkurenciou odchovanec
zdroj: ŠK Slovan

Medveděv sa do Anglicka nenáhli, v Slovane mu nič nechýba. Konkurenciou odchovanec

Aj keď sa v prípade pravého beka Slovana Jurijho Medveděva stále spomína záujem z nižšej anglickej súťaže, neváhal upevniť svoju pozíciu v bratislavskom klube novým 3,5-ročným kontraktom. Nič na tom nezmenil ani návrat slovenského beka Lukáša Pauscheka.

Ponuku z Britských ostrovov spomenul na minulotýždňovom stretnutí s novinármi generálny riaditeľ ŠK Slovan Ivan Kmotrík, konkrétny klub však neuviedol. V ten večer sa však už Kmotrík a Medveděv objavili na spoločnej fotografii a informovali verejnosť, že rovnako ako Božikov, Pauschek, Rafael či Vernon, aj rodák z Kazachstanu podpísal nový, predĺžený kontrakt. Ani tento krok ale nesignalizuje koniec rokovaní o prestupe. „Prišla ponuka z Anglicka, aktuálne to teda riešime a uvidíme, ako situácia dopadne. Keďže som ale deň pred sústredením podpísal novú zmluvu, sústredím sa osobne iba na Slovan,“ povedal pre SlovanTV Jurij Medveděv, ktorý sa pripravuje na nový ročník so Slovanom v Turecku.

V minulosti by sa hráči slovenskej najvyššej súťaže pre zahraničné ponuky roztrhali a odchádzali preč pri prvej príležitosti, mládežnícky reprezentant Česka ale napriek záujmu z Anglicka mieni pokračovať v Slovane. „Dostal som ponuku od generálneho riaditeľa na predĺženie kontraktu a dohodli sme sa, že súčasný kontrakt predĺžime. V Slovane mi totiž nechýba nič na to, aby som sa mohol aj naďalej zlepšovať. Poznám dobre prostredie, spoluhráčov, vedenie i štadión. Ak dobre popracujeme, môžeme spolu dosiahnuť ešte vyššie ciele,“ priznal Medveděv.

Slovan čaká na jar štrnásť ligových zápasov a podľa úspešnosti jeden až štyri stretnutia v národnom pohári Slovnaft Cup. Napriek tomu má v kádri až trojicu pravých bekov. Okrem Medveděva sa s mužstvom na sústredení pripravuje aj skúsený Holanďan Mitch Apau a tesne pred odletom podpísal po skúšobnej dobe nový kontrakt aj Lukáš Pauschek„Je tu veľká konkurencia a tie boje o miesta budú tuhé. Viem, že chlapci sú v nejakých jednaniach a ešte nie je všetko uzavreté, takže uvidím počas kempu a v najbližších dňoch, kam sa to pohne. Na to sa ale nesústredím, ja sa snažím ukázať to najlepšie zo mňa a že patrím do základu,“ povedal pre médiá odchovanec belasých.

Dvadsaťsedemročný rodák z Bratislavy prestúpil pred sezónou 2013/2014 do Sparty Praha, odtiaľ ale po polroku odišiel do menšieho pražského klubu Bohemians 1905 a po roku do Mladej Boleslavy, kde neskôr skončil v béčku. Šancu na reštart dostal v B-tíme Slovana, pri zranení Apaua i Medveděva dostal šancu napokon aj v áčku. „Ja som bol veľmi vďačný a rád už len za to, že som mohol niekde hrať a trénovať, hoc i len v béčku. Prežil som si asi najťažších desať mesiacov v kariére a bral som t tak, že sa musím ukázať – aj sebe samému. Po tom všetkom, čím som si prešiel, som teraz veľmi šťastný, že sa môžem opäť sústrediť len na futbal a mám z toho všetkého dobré pocity. Môžem sa naplno odovzdať futbalu a pozerám sa už len dopredu,“ zakončil Pauschek.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk