ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Baník Ostrava zrušil zápas proti Trnave z bizarného dôvodu
zdroj: foto: Róbert Fritz

Baník Ostrava zrušil zápas proti Trnave z bizarného dôvodu

Škrt v plánoch. Generálku na jarnú časť Fortuna ligy 2019/2020 mal pôvodne trnavský Spartak odohrať 8. februára na domácom štadióne proti atraktívnemu súperovi z Česka Baníku Ostrava. Posledný zápas v rámci zimnej prípravy sa ale napokon neodohrá. Aspoň nie v meraní síl proti spomenutému protivníkovi.

Ako v stredu uviedli červeno-čierni na svojom oficiálnom webe, účastník českej Fortuna ligy deň predtým oficiálne zrušil toto prípravné stretnutie. Stalo sa tak z, prinajmenšom, zvláštneho dôvodu. Zápasový škrt mal nastať preto, že Ostrava koncom roku 2019 vymenila trénera. Na lavičke Baníka skončil Bohumil Páník a nahradil ho Luboš Kozel. Z dôvodu výmeny realizačného tímu sa Ostravčania rozhodli neodohrať túto generálku.

"Ostravský tím týmto krokom pripravil Spartaku starosti, kedže pred dôležitým ligovým súbojom so Slovanom prišiel o sparingpartnera. Zohnať adekvátneho súpera na poslednú chvíľu nie je reálne, takže sa spartakovci rozhodli predĺžiť sústredenie v Turecku, kde odohrajú posledný prípravný zápas pred štartom ligy," uviedli "andeli" na svojej stránke. Spartakovci odlietajú do tureckého Beleku 19. januára. Postupne nastúpia proti Botosani (22. januára), Olympiku Doneck (26. januára), FC Soči (1. februára). Meno súpera na generálku je nateraz v štádiu riešenia.

"Okrem toho, že sme potrebovali kvalitného súpera, ktorý by nás otestoval pred derby, chceli sme fanúšikom priniesť zaujímavý zápas s tradičným rivalom z federálnych čias. Vieme, že sa oba fanúšikovské tábory na stretnutie tešili, o to viac nás vzniknutá situácia mrzí. V takomto krátkom čase je nemožné zohnať zodpovedajúceho súpera, navyše podľa posledných informácií, ani trávnik v City Arene ešte nemusí byť v stopercentnej kondícií, takže jediným riešením je predĺžiť sústredenie v Turecku a odohrať generálku tam," uviedol k celej záležitosti športový riaditeľ Trnavy Andrej Kostolanský.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk