ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bývalý slovanista sa predviedol nevídaným gestom
zdroj: facebook/MFK Karviná

Bývalý slovanista sa predviedol nevídaným gestom

V zápase D-skupiny Tipsport ligy medzi domácim Baníkom Ostrava a hosťujúcou Karvinou sa zrodila remíza 1:1, najviac sa hovorilo o nepremenenej penalte hosťujúceho Milana Rundiča,

Chvíľa 27-ročného Srba, ktorý obliekal v rokoch 2013 - 2016 dres AS Trenčín a v rokoch 2016 - 2019 bratislavského Slovana, prišla v 51. minúte stretnutia. Krátko po zmene strán totiž v pokutovom území Ostravy hosťujúci Rundič spadol bez cudzieho zavinenia a rozhodca mylne odpískal pokutový kop. Kapitán Karvinej však predviedol gesto fair-play a loptu z bieleho bodu odovzdal slovenskému brankárovi Viktorovi Budinskému.

Gesto obrancu ocenili fanúšikovia i hráči na oboch stranách, vrátane karvinského trénera Juraja Jarábka či ostravského trénera Luboša Kozla. „Klobúk dolu. Videl som to asi z osemdesiatich metrov, ale hneď sa mi zdalo, že to nemala byť penalta. Každopádne, aj také góly vo futbale padajú, takže pre mňa išlo o veľmi pekné gesto fair play,“ povedal domáci tréner.

V drese Baníku nastúpil na zápas okrem brankára Budinského v základnej zostave aj slovenský útočník Milan Lalkovič, v drese Karvinej trio Matúš Čonka, Marek Janečka a Martin Bukata.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Karviná

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk