ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Milan Nemec sa po zdravotných problémoch vracia k trénovaniu
zdroj: fkpohronie.sk

Milan Nemec sa po zdravotných problémoch vracia k trénovaniu

K poslednému júlovému dňu minulého roka, po nevydarenom vstupe do Fortuna ligy, odstúpil z funkcie hlavného trénera FK Pohronie Milan Nemec. Klub v oficiálnom stanovisku uviedol, že sa tak rozhodol z osobných a zdravotných dôvodov. Dnes sa zdá, že je všetko v poriadku. Šesťdesiatročný odborník sa totiž vracia späť na lavičku, navyše, opäť bude spolupracovať s Rastislavom Urgelom, s ktorým Stredoslovákov na jar dotiahol medzi slovenskú elitu.

Otec exreprezentanta Adama Nemca sa dohodol na spolupráci s FK Železiarne Podbrezová, kde bude viesť tím do 19 rokov. Spolu s Urgelom nahradili na lavičke doterajšie duo Tomáša Kvačkaja s asistentom Patrikom Nemčíkom. „V Podbrezovej som po tretíkrát. Prvýkrát som tu pôsobil v rokoch 1997 - 2000. Potom som sa sem vrátil o 5 rokov, keď som spolupracoval s pánom trénerom Kunom, no po trištvrte roku nás odvolali. Dôverne tu poznám okolie a aj ľudí, ktorí tu pôsobia. Poznám sa aj s pánom majiteľom Ing. Sotákom, takže prichádzam do známeho prostredia. Prvé dojmy sú dobré. Klub sa posunul vo všetkých smeroch a ja sa teším na novú prácu,“ cituje zpfutbal.sk slová Milana Nemca.

Zaujímavosťou je, že skúsený tréner sa v klube stretne s viacerými svojimi bývalými zverencami. Gajdošík, Koňušík, Turňa či Argyusi dnes v Podbrezovej pôsobia ako mládežnícki tréneri. Nový trénerský tandem má za sebou už i zápasovú premiéru na lavičke, v prípravnom stretnutí s rovesníkmi z Brna „železiari“ prehrali tesne 1:2. „Prvýkrát sme videli našich zverencov v akcii. Tri dni predtým sme ich videli v tréningu, takže určitý obraz sme si už stihli urobiť. Určite ten zápas bol poučný. Videli sme, na čom treba robiť. V tréningoch chalani ukázali, že sú na veľmi slušnej technickej úrovni. Bude potrebné popracovať na tých atribútoch, o ktorých som hovoril. Veľkým problémom nášho futbalu je rýchla práca s loptou. Pre mňa je to najväčší hendikep slovenských hráčov. Na tomto budeme pracovať tak, aby sme napredovali a zlepšili sa. Nejde tu o lokomočnú rýchlosť, ale o rýchlosť s loptou. To znamená prijať loptu, rýchlo ju odovzdať, hrať na jeden dotyk. To je najkrajší futbal a my ich budeme viesť k tomu, aby taký hrali,“ prezradil rodák z Rudna nad Hronom.

Milan Nemec a Rastislav Urgela
Milan Nemec bude opäť spolupracovať s Rastislavom Urgelom, s ktorým na jar dotiahol Pohronie do Fortuna ligy (foto: TASR)

Bývalý skvelý ligový futbalista vie, že kategória U19 je pre hráčov nesmierne dôležitá. V mnohých prípadoch sa totiž rozhoduje o tom, či mladíci dokážu presedlať na seniorský futbal. „Vieme, čo chlapci potrebujú, ako ich správne zaťažiť. Ak budú chcieť, tak budú pod našim vedením určite napredovať. Zaujíma ma však aj ich život. Zaujímajú ma ich študijné výsledky, chovanie. Všade, kde som pôsobil, som vychovával ľudí a verím, že aj títo chalani budú nielen dobrí futbalisti, ale predovšetkým dobrí ľudia,“ prízvukuje Nemec, ktorý do 22. februára, kedy odštartuje jarná časť I. ligy staršieho dorastu, sľubuje krátku, no intenzívnu zimnú prípravu. 

Po sedemnástich jesenných kolách sa podbrezovská „devätnástka“ nachádza na peknej piatej priečke, so sedembodovým mankom na prvú Žilinu. Pre Milana Nemca je ale dôležitejší dlhodobý vývoj a budúcnosť hráčov. „Mojím osobným cieľom bolo vždy pozdvihnúť všetkých, ktorých mám pod sebou a ktorých vediem. Viem, ako nato, pretože mám doma bývalého reprezentanta a myslím si, že aj hráči, ktorých som viedol, vedia, že som sa ich vždy snažil naučiť to, čo nevedeli a dať im obraz o tom, ako to má fungovať. V športe sa nič nedá oklamať. Nie je to spoločnosť, kde sa dá podvodom niečo získať. Na tom ihrisku musia vždy odovzdať maximum a k tomu ich budem viesť. Každý jeden hráč, ktorý niečo dosiahne v živote, vám to potom vráti. Pre mňa je to najväčšia odmena. Mal som odtiaľto hráčov ako je Mišo Breznanik, Janko Gajdošík, Marek Bažík, ktorí mi to moje úsilie vrátili tým, kam sa až dostali. Vždy si pre mňa nájdu slovo, a to je pre mňa najdôležitejšia vec,“ uzavrel peknou myšlienkou rozhovor nový tréner staršieho dorastu FK Železiarne Podbrezová.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Železiarne Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk