ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Český stopér bránil aj Vardyho, teraz bude hrať za béčko Sparty
zdroj: facebook/AC Sparta Praha

Český stopér bránil aj Vardyho, teraz bude hrať za béčko Sparty

Do anglického Leicestru prestúpil len pár týždňov po dovŕšení senzačného majstrovského sna klubu v Premier League. Viac ako dvojmetrový stopér z Jablonca sa po tri a pol roku v mládeži vracia do rodnej krajiny, kariérnym posunom pre 19-ročného bývalého hráča leicesterskej dvadsaťtrojky má byť béčko Sparty Praha.

Talentovaného mládežníckeho reprezentanta Lukáša Hušeka presvedčila o príchode vízia Sparty, ktorú hráčovi predstavil športový riaditeľ Tomáš Rosický. Klub má totiž stavať práve na mladých a českých futbalistoch. Najmä preto mladík odmietol viacero ponúk zo zahraničia. „Je to pre mňa krok vpred, aj keď som sa vrátil z Anglicka. Beriem to však pozitívne, pretože v Leicestri som sa nedokázal prebojovať do užšieho kádra U23. Vďaka rodine mám k Sparte silnejšie puto a preto som rád, že tu môžem byť,“ povedal Lukáš Hušek, brat bývalého hráča pražského celku či FK Senica Luboša Hušeka, v rozhovore pre český Blesk po začiatku zimnej prípravy s B-tímom. „Riešilo sa, že by som mohol začať prípravu s áčkom, ale myslím si, že nie je kam sa náhliť. Mám devätnásť rokov, takže vítam možnosť začať s béčkom,“ dodal.

Lukáš Hušek Česko
V mládežníckych reprezentačných výberoch bol lídrom i kapitánom. (foto: FAČR)

Napriek neúspechu v najvyššej mládežníckej kategórii anglického klubu hodnotí 3,5-ročné pôsobenie na Ostrovoch ako úspešné. „Všetko hodnotím pozitívne, aj keď som posledný rok v U23 neuspel. Vyštudoval som však školu, naučil sa jazyk a odohral okolo päťdesiat zápasov v kategórii do osemnásť rokov, kde som nastupoval celkom pravidelne. Absolvoval som pár tréningov aj s áčkom,“ prezradil mladý obranca, ktorý mal raz na starosti aj hviezdneho Jamieho Vardyho. „Ale bol akurát po zranení, takže bol trochu stiahnutejší. Mal som výhodu, že nešiel veľa do nábehov. Je to top hráč a túto sezónu to opäť potvrdzuje. Všetci poznáme jeho príbeh, keď pracoval vo fabrike a behom siedmich či ôsmich rokov sa vypracoval na elitného hráča Premier League. Nemá nos hore, snažil sa nám mladým pomôcť. Skvelý chlap.“

Lukáš Hušek Leicester
Hušek v drese anglického Leicesteru. (foto: facebook/Lukáš Hušek)

„Asi si dokážete predstaviť, že s momentálne tretím tímom Premier League je to jazda,“ usmial sa pri spomienke na tréningy s áčkom Leicestru. Ale dá sa na to zvyknúť, Keď príde takáto skúsenosť raz za týždeň alebo aj za mesiac, dá vám to obrovskú motiváciu do ďalšej práce. Všetko bolo super. Chalani z A-tímu sa nevyvyšovali. Vždy, keď sme k nim prišli na tréning, snažili sa nám pomôcť ako sa len dalo. Chceli, aby sme splynuli, aby každý z nás bol jedným z nich. Tempo je, pochopiteľne, o level vyššie. Takéto skúsenosti sú na nezaplatenie,“ hovorí o možno najväčšej futbalovej možnosti Hušek.

Lukáš Hušek Sparta Praha
Ďalším krokom Hušeka v kariére bude treťoligový český klub. (foto: facebook/AC Sparta Praha)

Anglický sen vymení český mladík za tretiu českú ligu, kde v drese sparťanského béčka zabojuje, aby raz mohol vystriedať v kádri áčka Lukáša Štetinu či Dávida Hancka. „V béčku je cieľ dosať sa do baráže o druhú ligu. Aj táto vízia sa mi páči, pretože Sparta by mala hrať na vrchole s áčkom i béčkom. Očakávania sú veľké,“ uvedomuje si Hušek, ktorý v rozhovore pre Blesk priznáva, že ako navrátilec zo zahraničia môže byť pod väčším drobnohľadom. „Tlak si nepripúšťam. Pokiaľ na mne nejaký bude, posnažím sa s tým vyrovnať čo najlepšie. Samozrejme, ľudia očakávajú, že po tri a pol roku v Leicestri prinesiem niečo navyše. Mojim cieľom je, aby som sa počas jari aspoň zapojil do prípravy s áčkom a v lete možno v príprave k nemu aj viac pričuchol,“ doplnil nádejný český futbalista.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk