ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnava získala nového brankára číslo dva, Bolek odchádza
zdroj: foto: Róbert Fritz

Trnava získala nového brankára číslo dva, Bolek odchádza

Fortunaligista Spartak Trnava získal do tímu nového brankára. Do konca aktuálnej sezóny prišiel do "Malého Ríma" Vojtěch Vorel, ktorý je fanúšikom dobre známy z pôsobenia v konkurenčnej Senici. Na Záhorí odchytal v tejto sezóne 11 stretnutí a pripísal si štyri čisté kontá vrátane toho v zápase s "andelmi", ktorých tentoraz posilní.

Dvadsaťtriročný futbalový gólman z Česka je kmeňovým hráčom Sparty Praha. V Senici hosťoval už od leta 2018, minimálne na polroka teraz vymení svoje pôsobisko v rámci Slovenska. V zmluve má zakotvenú aj opciu na trvalý prestup. Na Štadióne Antona Malatinského by mal pôsobiť ako brankárska dvojka a kryť chrbát skúsenejšiemu Dobrivojovi Rusovovi.

Doterajší gólman číslo dva Petr Bolek sa sťahuje do svojej vlasti a bude chytať za Karvinú. Doposiaľ nastupoval za Trnavčanov hlavne v domácich pohárových zápasoch a veľkou mierou sa podieľal na zisku Slovnaft Cupu v minulej sezóne. V tomto ročníku odchytal 35-ročný "lapač" iba jeden duel.

"Rád by som v mene klubu poďakoval Bolekovi za odvedené služby nielen na ihrisku, ale aj v kabíne. Bude nám veľmi chýbať jeho profesionalita a ľudský rozmer. Do jeho ďalšieho futbalového života mu prajeme najmä veľa zdravia a úspechov. Na jeho miesto prichádza Vojto Vorel, o ktorom sme presvedčení, že bude pre Spartak tou správnou voľbou," poznamenal pre web červeno-čiernych športový riaditeľ Andrej Kostolanský.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Karviná

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk