ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zaujímali sa oňho v Česku. Dominik Holec rozhodol o svojej budúcnosti
zdroj: TASR

Zaujímali sa oňho v Česku. Dominik Holec rozhodol o svojej budúcnosti

Prestupové šumy počas zimy neutíchali. Žilinský brankár Dominik Holec mohol zmeniť svoje klubové pôsobisko, lanáril ho totiž bližšie nešpecifikovaný český klub. Mladý gólman MŠK sa však rozhodol, že svoju futbalovú budúcnosť spojí so svojím aktuálnym zamestnávatešom. Odchovanec Žilinčanov predĺžil zmluvu so "šošonmi" o ďalší rok - do 30. júna 2022.

"Som tu doma, cítim sa v Žiline dobre, takže predĺženie zmluvy vnímam iba pozitívne. Teší ma, že zo strany vedenia prišla ponuka na predĺženie kontraktu a dohodli sme pomerne rýchlo. Je to zásluha mojich výkonov, čo beriem ako odmenu za odvedenú prácu. Už len klubu túto dôveru splatiť," povedal pre klubový web Holec, ktorý sa nedávno dostal aj do nominácie slovenského reprezentačného "áčka". V aktuálnej sezóne Fortuna ligy si 25-ročný rodák z Českých Budějovíc udržal osemkrát čisté konto. Ochranca žlto-zelenej svätyne sa stal aj najlepším brankárom jesene podľa nášho portálu ProFutbal.sk.

"Môj ďalší cieľ je byť hlavne zdravý a podávať čo najdlhšie stabilné výkony. Chcem pomôcť tímu - keď sa bude dariť mužstvu, tak sa bude dariť aj jednotlivcom. Verím, že to spoločne potiahneme aj pod novým trénerom a budeme podávať iba lepšie a lepšie výkony, čo by potešilo aj fanúšikov," zaželal si Holec, v súvislosti s ktorým sa ešte donedávna spomínal záujem pražskej Sparty.

"K jednému osloveniu došlo, bolo to prekvapivé, ale nerád by som ho konkretizoval. Bolo to do Čiech, ale nebola to Sparta. Nechcem povedať meno klubu, ale tam to prosto nešlo. Okrem toho možno boli nejaké šumy, avšak nič konkrétne," objasnil nedávno aj nášmu portálu Dominik Holec.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk