ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Skovajsa si po odchode z Trenčína našiel nový klub
zdroj: fcdinamo.ro

Skovajsa si po odchode z Trenčína našiel nový klub

Viac než osem rokov bol neodmysliteľným prvkom defenzívy v AS Trenčín, obranca Lukáš Skovajsa sa ale rozhodol pre novú výzvu. Dvadsaťpäťročný stopér sa po konci jesennej časti sezóny vo Fortuna lige rozhodol nepredĺžiť zmluvu, zmeniť dres a premiérovo si v kariére vyskúšať zahraničie. Avizovanú ambíciu si aj naplní.

Skovajsa sa totiž po odchode spod Čákovho hradu upísal rumunskému klubu Dinamo Bukurešť. Účastník Ligy 1 to potvrdil na svojom oficiálnom webe. Slovenský futbalista absolvoval počas víkendu lekársku prehliadku a pripojil sa k mužstvu, ktoré už v pondelok odcestuje do Španielska na sústredenie. Je tak druhým Slovákom, ktorý sa v ostatných dňoch presťahoval práve do Rumunska. Iba o dva dni skôr si túto krajinu vybral Denis Ventúra, ktorý prestúpil zo Serede do Academicy Clinceni, kde pôsobí aj Jakub Vojtuš.

Lukáš Skovajsa bol od sezóny 2012/2013 súčasťou A-tímu Trenčanov. Za AS odohral dokopy 148 súťažných zápasov, v ktorých sa gólovo presadil sedem ráz. V hlavnom meste Rumunska bude chcieť pomôcť svojmu novému zamestnávateľovi v cieli dostať sa do hornej šestky, a teda skupiny tímov bojujúcich o titul. Dinamo je aktuálne s 28 bodmi na ôsmej priečke.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk