ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Spartak získal nového stopéra. Lovil v afrických vodách
zdroj: fcspartaktrnava.com

Spartak získal nového stopéra. Lovil v afrických vodách

Novou tvárou v kabíne Spartaka Trnava sa stal 22-ročný nigérijský futbalista Anthony Izuchukwu. Červeno-čierni oznámili v piatok na svojom oficiálnom webe príchod stopéra, ktorý v drese svojej vlasti odohral kompletnú minutáž na nedávnom Africkom pohári národov do 23 rokov. Má ísť o silového obrancu s výborným výskokom a veľmi rýchlymi nohami.

"Ide o mladého a rýchleho stopéra, nosného člena reprezentácie do 23 rokov. Veríme, že jeho rýchlosť a silové parametre nám pomôžu k zlepšeniu defenzívy. Sme presvedčení, že hráč môže v našom klube naďalej športovo rásť a v budúcnosti sa presadiť aj inde v zahraničí," poznamenal k novej posile Trnavčanov športový riaditeľ klubu Andrej Kostolanský.

Izuchukwu po úspešnej lekárskej prehliadke podpísal zmluvu na jeden rok s opciou. "Dostal som ponuku zo Spartaka a v danom momente bola pre mňa najzaujímavejšia. Mám na Slovensku priateľov, ktorí mi povedali, že Spartak je veľký klub s bohatou históriou. Bude pre mňa cťou hrať za Spartak. Chcem sa zlepšovať a každý deň je pre mňa príležitosť ako môžem futbalovo rásť," vyslovil sa Nigérijčan, ktorý hrával štyri roky v nórskych kluboch FK Jerv, Haugesund a Nest-Sotra IL.

Spartakovci získali už svoju štvrtú zimnú posilu. Nedávno sa súčasťou klubu stal útočník Peter Orlandič či záložníci Štefan Molnár a Dijan Vukojevič. Naopak, tím opustili Lucas Lovat, Joao Diogo, Emir Halilovič či Kubilay Yilmaz.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk