ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Veľké čistky v Komárne. Karhanovcov opustilo už deväť hráčov
zdroj: kfckomarno.sk

Veľké čistky v Komárne. Karhanovcov opustilo už deväť hráčov

Druholigové Komárno potešilo koncom roka 2019 svojich fanúšikov, keď angažovalo ako trénera KFC bývalého slovenského reprezentanta Miroslava Karhana. Začiatok nového roka sa už niesol v negatívnejšom duchu. Fialovo-bieli oznámili masívny odliv hráčov. Futbalový klub z južného Slovenska už nemôže do jarnej časti sezóny rátať s deviatimi oporami.

Medzi tri žrde sa už nepostaví gólman Balázs Ásványi, ktorý bude vo svojej kariére pokračovať v maďarskom klube FC Nyíregyháza Spartacus. Stále iba 18-ročná brankárska opora nastúpila počas hosťovania z Akadémie Ferenca Puskása v 12 dueloch a vychytala čisté konto v šiestich prípadoch. Záložník Dominik Sandal sa zase po ukončení polročného hosťovania vrátil do tímu Gyirmót FC Győr. Informoval oficiálny web Komárna.

Obranné rady opustí 21-ročný stopér Martin Šimko, ktorý odohral za KFC 30 stretnutí, teraz ale zamieri do českej Vysočiny Jihlava. "Pozorne sme ho sledovali už v jesenných zápasoch, zaujal nás svojím prehľadom, hernou vyspelosťou a vidíme v ňom veľký potenciál," povedal na klubovom webe riaditeľ Jihlavy Jan Staněk.

Komárno okrem nich opustí aj ďalších šesť hráčov, bez ktorých si bude musieť klub poradiť pri záchranárskych prácach. Aktuálne je totiž až na 12. priečke s 20 bodmi. "V jarnej časti sezóny už nenastúpia do zápasov KFC Matej Slávik, Dominik Ujlaky, Slavomír Pagáč, Samuel Antálek, Erik Mikeš či Marek Rigo. Ďakujeme za ich služby pre náš klub a prajeme veľa budúcich úspechov," dodáva oficiálna stránka druholigistu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Komárno

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk