ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Juniorka Slovana rozšírila realizačný tím, jednoznačným cieľom záchrana v druhej lige
zdroj: skslovan.com

Juniorka Slovana rozšírila realizačný tím, jednoznačným cieľom záchrana v druhej lige

Aj predposledný tím 2. ligy „béčko“ bratislavského Slovana už naplno zarezáva v príprave pred jarnou časťou. Juniorku „belasých“ čaká v piatok úvodné testovanie, počas zimy budú pracovať v domácich podmienkach. Zverenci trénerského dua Szilárd Németh - Stanislav Moravec odohrajú sedem prípravných zápasov, všetky na Akadémii ŠK Slovan v Prievoze.

Na úvodnom tréningu bolo 18 hráčov a dvaja brankári, pričom z jesenného kádra zatiaľ nikto neodišiel. Naopak, z hosťovania v Trenčíne sa vrátil obranca Adam Laczkó a z Komárna stredopoliar Marek Rigo. Zmena nastala v realizačnom tíme, ktorý rozšíril Stanislav Moravec. Bývalý lodivod Interu Bratislava či slovenskej reprezentácie do 20 rokov pôsobil v ostatných rokoch v kluboch v arabských krajinách. 

„Nálada na prvom tréningu bola pozitívna, zvítali sme sa v novom roku a zapriali sme si navzájom veľa zdravia. Potom sme sa však už pustili do tvrdej driny. Absolvovali sme vstupný tréning a schuti sme si zahrali, v piatok nás čakajú kondičné testy a následne sa rozbehne klasická zimná príprava. Futbal nám už chýbal, všetci sme radi, že po sviatkoch opäť trénujeme a tešíme sa na najbližšie obdobie,“ uviedol za kabínu kapitán slovanistickej juniorky Martin Hubert.

Kapitán Slovana B Martin Hubert verí, že "belasí" sa udržia v druhej lige (foto: skslovan.com)

Cieľ vedenia je jednoznačný, zachrániť sa v druhej najvyššej súťaži. Na záchranu aktuálne Slovan B stráca šesť bodov. Výrazne sa bude musieť zlepšiť predovšetkým v ofenzíve, keďže tú mal na jeseň najslabšiu. V 17 zápasoch nastrieľali „belasí“ len 14 gólov. „Príprava bude dlhšia, verím, že ju využijeme čo najlepšie. Na prvom tréningu sme si aj s realizačným tímom povedali, že jasným cieľom je záchrana v súťaži. Na jar chceme dosiahnuť lepšie výsledky a získať viac bodov. Teraz máme priestor, aby sme sa čo najlepšie pripravili a natrénované veci preniesli aj do majstrovských zápasov,“ priblížil pre klubový web Hubert.

V príprave sa mladí Slovanisti stretnú s českým druholigistom SK Líšeň, s rezervou Admiry Wacker, Znojmom, Malženicami, „béčkom“ Slovácka a so Šaľou. Súper na generálku pred štartom jarnej časti je ešte v štádiu riešenia. V prvom kole nového roka Slovan B privíta 8. marca na domácej pôde Liptovský Mikuláš. 

Zoznam hráčov, ktorí sa zapojili do zimnej prípravy juniorky: Martin Repiský, Tomáš Rybár – Jakub Baláž, Daniel Borovský, Adam Čech, Erik Čikoš, Adam Fronc, Samuel Habodasz, Patrik Haramia, Jozef Hermann, Martin Hubert, Adam Jackuliak, Samuel Kozlovský, Adam Laczkó, Martin Majling, Daniel Filip Mašulovič, Daniel Petráš, Marek Rigo, Martin Schlossár, Erik Švihel + Oleksandr Popovych (po operácii kolena)

Program prípravných zápasov juniorov ŠK Slovan (všetky na Akadémii ŠK Slovan v Prievoze):
18. januára o 10:30: ŠK Slovan juniori – SK Líšeň (Česko)
24. januára: ŠK Slovan juniori – Admira Wacker Mödling „B“ (Rakúsko)
1. februára o 12:00: ŠK Slovan juniori – 1. SC Znojmo (Česko)
8. februára o 10:30: ŠK Slovan juniori – OFK Malženice
16. februára o 16:00: ŠK Slovan juniori – 1. FC Slovácko „B“ (Česko)
22. februára o 17:00: ŠK Slovan juniori – FK Slovan Duslo Šaľa
29. februára: súper v štádiu riešenia

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava B

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk