ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Švec sa presunie z ViOn-u do Dunajskej Stredy, na skusy prišiel mladík z Trnavy
zdroj: Jozef Bedej

Švec sa presunie z ViOn-u do Dunajskej Stredy, na skusy prišiel mladík z Trnavy

Ozdoba zlatomoraveckej akadémie Jakub Švec sa po reprezentačnej akcii v Turecku pripojí k tímu z Dunajskej Stredy.

Devätnásťročný krídelník prestúpil zo Zlatých Moraviec do DAC už pred začiatkom aktuálneho ročníka, na konci leta sa vrátil do ViOn-u na polročné hosťovanie. Po zmene trénera na Žitnom ostrove, keď Nemca Petra Hyballu nahradil portugalský kormidelník Hélder Marino Rodrigues Cristovao, sa slovenský reprezentant do 21 rokov opäť pripojí na zimnú prípravu k fortunaligovému vicemajstrovi. „O tom, či sa prípadne na jar objaví opäť na hosťovaní u nás alebo zotrvá na Žitnom ostrove, sa rozhodne v priebehu prípravného obdobia,“ informuje ViOn prostredníctvom sociálnej sieti Facebook.

Okrem krídelníka musí hľadať ViOn aj nového útočníka, keďže po jeseni skončilo hosťovanie Senadovi Jarovičovi. Prípadnú náhradu za si Zlaté Moravce vyhliadli v tíme ligového súpera, na skúšku zo Spartaku Trnava prišiel Marko Kelemen. Švecov rovesník prišiel do slovenského Ríma v lete ako odchovanec Dunajskej Stredy, pod trénerom Ricardom Chéuom si však nevybojoval miesto v základnej zostave. Prvý tréning pod trénerom Karolom Praženicom absolvoval vo štvrtok 9. januára, téma jeho angažovania zostáva otvorená. „Pri Žitave absolvuje niekoľko tréningových jednotiek, vrátane modelovaného zápasu. Následne sa tréner Karol Praženica rozhodne o jeho prípadnom angažovaní,“ informuje 7. tím fortunaligovej tabuľky.

Kelemen si v lige pripísal sedem štartov a jednu asistenciu, štyrikrát naskočil aj v predkolách Európskej ligy, hral aj v Česko-Slovenskom Superpohári či národnom pohári, kde zaznamenal premiérový gól v červeno-čiernom drese. Švec nastúpil za ViOn počas jesene do trinástich zápasov a raz skóroval, rovnaký počet gólov si pripísal aj v jedom zápase Slovnaft Cup-u.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk