ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Poprade vyriešili trénerskú otázku, šancu dostanú mladí hráči
zdroj: FK Poprad

V Poprade vyriešili trénerskú otázku, šancu dostanú mladí hráči

Realizačný tím FK Poprad má definitívnu podobu. Po tom, ako bol z funkcie hlavného trénera ambiciózneho druholigistu odvolaný Marek Petruš, viedol tréningy A-mužstva Peter Ďuriš. K tomu na začiatku zimnej prípravy do tandemu pribudol skúsený 63-ročný kormidelník Jaroslav Belejčák, ktorý sa k „orlom“ vrátil po roku a pol.

Zimnú prípravu Podtatranci odštartovali v stredu 8. januára. Na úvodnom tréningu bolo 27 hráčov, z toho štyria brankári. V tíme už nepokračuje český stredopoliar Adam Pajer. V najbližších dňoch sa k mužstvu pripoja legionári Enzo Mauro Arevalo Acosta, Vadim Jančak a Wisdom Kanu, ktorý je zatiaľ jedinou posilou aktuálne štvrtého tímu 2. ligy. 

„Do FK Poprad som sa rozhodol vrátiť preto, lebo ľudí, ktorí v tomto klube pracujú, považujem za svojich priateľov a chcem im pomôcť. Vedenie ma oslovilo, prišlo za mnou a predostrelo mi svoje zámery. Chce dať šancu aj mladým chlapcom, čo je aj moja filozofia a preto ma to oslovilo,“ cituje klubový web slová staronového trénera Belejčáka, ktorý bude úzko spolupracovať s o 25 rokov mladším Petrom Ďurišom: „Poznáme sa, viem ako robí futbal, aké má zmýšľanie. Stotožňujem sa s jeho filozofiou. Budeme si pomáhať, aby sme mali z futbalu radosť my, hráči, aj naši fanúšikovia. Láka ma práca s mladými chlapcami, uvidíme, ako sa prejavia a čo to prinesie.“

Jaroslav Belejčák
Jaroslav Belejčák sa do Popradu vrátil po roku a pol (foto: FK Poprad)

Bielo-modrých čaká osemtýždňová príprava, počas ktorej odohrajú až jedenásť zápasov. V polovici februára odletia na desaťdňové herné sústredenie do tureckého Beleku. „Prípravu máme zloženú z troch častí. Úvodná dvojtýždňová časť bude čisto kondičného a silového zamerania. Hráči sa pripravia na to, aby mohli absolvovať ten herný štýl, ktorý chceme na jar predvádzať. K tomu potrebujú, aby boli pripravení atleticky a silovo. Druhá časť bude zápasová, keď prakticky každý tretí deň odohráme prípravný zápas. V tomto module pôjdeme do konca mesiaca, káder by sme chceli mať uzatvorený po zápase s Nitrou 5. februára. S ním by sme potom išli na herné sústredenie do Turecka, kde sa začne tretí blok prípravy zameraný čisto na taktické veci nášho herného systému,“ priblížil Peter Ďuriš.

Veľké zmeny v kádri sa nepredpokladajú, väčší priestor by mali na jar dostávať mladí hráči z akadémie. Na prvom tréningu zaberala až šestica starších dorastencov. „V doraste máme vynikajúcich hráčov. Chlapci, ktorí dokážu hrať vyrovnanú partiu so Slovanom Bratislava si zaslúžia šancu v A-tíme. V jarnej časti chceme nastaviť spôsob hry tak, aby sme prilákali fanúšikov na štadión. Chceme im ponúknuť taký futbal, aby v Poprade videli to, čo sledujú v sobotu poobede v televízii,“ dodal odhodlane pre fkpoprad.sk 38-ročný rodák z Nemšovej.

Plán prípravných zápasov FK Poprad:
22.1.: FK Poprad – Prešov (v T. Lomnici)
25.1.: FK Poprad – Pohronie (T. Lomnica)
29.1.: Nové Mesto nad Váhom – FK Poprad
1.2.: FK Poprad – Nowy Targ (Poľsko, v T. Lomnici)
5.2.: Nitra – FK Poprad
8.2.: FK Poprad – Bánová (T. Lomnica)
16.2.: Rostov (Rusko) – FK Poprad (v Beleku)
19.2.: súper v štádiu riešenia (v Beleku)
22.2.: FC Parnu (Estónsko) – FK Poprad (v Beleku)
26.2.: FK Poprad – Lipany (v NTC Poprad)
29.2.: FK Poprad – Martin (NTC Poprad – generálka)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk