ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Brankár Šípoš o prestupe: Chcem sa posunúť ďalej v nitrianskom drese
zdroj: Jozef Bedej

Brankár Šípoš o prestupe: Chcem sa posunúť ďalej v nitrianskom drese

Takmer každý klub v slovenskej lige má v bráne stabilnú jednotku a dôležitú oporu. V Nitre, napriek konečnému jesennému umiestneniu na predposlednom mieste, sa zaskvel 21-ročný mladík Dávid Šípoš, ktorý držal najdlhšiu sériu bez inkasovaného gólu a na konte má najviac zákrokov zo všetkých brankárov na slovenskej elitnej scéne.

Začiatok sezóny bol pre Nitru hektický, klub neabsolvoval valné zhromaždenie, na trénerskú stoličku putoval z vedenia Marián Süttö, po zlých výsledkoch prevzal kormidlo Gergely Geri. V zime sa všetko otočilo naruby: klub prevzal ukrajinský majiteľ a hlavným kormidelníkom sa stala ukrajinská futbalová legenda. Aj pre mňa to bolo prekvapenie, kabína nič nečakala. S trénerom Gerim sa nám pracovalo veľmi dobre. Nečakali sme, že skončí. Odovzdal nám veľa, my sme odvádzali slušné výkony a získali dosť bodov s náročnými súpermi. To však asi prináša futbalový život. Nezostáva nám nič, len sa tomu prispôsobiť,“ poznamenal na úvod brankár Dávid Šípoš.

V Nitre sa o potrebe investora hovorilo dlhšie obdobie, hráčom údajne neraz meškali výplaty. Z tohto pohľadu môže zmena napĺňať domácich nádejou, hoci po nedávnych ukrajinských skúsenostiach v Košiciach aj skepsou. „Reakcie v kabíne sú zatiaľ neutrálne, berieme to ako fakt. Som zvedavý aj na nového trénera či realizačný tím, ale aj chod klubu a ako to bude fungovať. Teším sa na zmenu, môžem sa zase naučiť niečomu novému. Aj keď to ani doteraz nebolo nič hrozné, doterajšie vedenie vždy robilo maximum, aby sme sa cítili dobre, skôr ma to napĺňa nádejou, že by klub mohol fungovať ešte lepšie. Pre nás, hráčov, sa nemení nič – naďalej budeme odovzdávať všetko, čo je v nás a budeme bojovať za Nitru rovnako ako za minulého vedenia a predchádzajúceho trénera,“ dodal odchovanec Nitry.

Výhodou pre brankárske duo Dávid Šípoš – Martin Kuciak je zotrvanie slovenského trénera brankárov Miroslava Königa. „Toto vnímam asi ako najlepšiu správu zo všetkých, pretože máme vynikajúceho trénera a veľmi nám pomáha. Som rád, že sa noví majitelia rozhodli ponechať ho v realizačnom tíme. Pre mňa to znamená veľmi veľa,“ vyznal sa Šípoš, ktorý sa však teší aj na ukrajinského kormidelníka Anatolija Vasiľoviča Demjanenka či jeho asistenta Igora Vladimiroviča Jemca. „Po rusky nepoznám ani slovo, učil som sa nemčinu a španielčinu. Ale možno niečo od nových majiteľov a trénera pochytím,“ doplnil mladý gólman.

Dávid Šípoš
Za 17 ligových zápasov si pripísal Dávid Šípoš 87 zákrokov, druhý Žilinčan Dominik Holec v osemnástich dueloch o osem zákrokov menej. (foto: Jozef Bedej)

Aj keď si mladík odkrútil debut v Nitre už pred tromi sezónami, až túto jeseň dostal v Nitre výraznejší priestor. Na konci sa stal dokonca jednotkou aj v slovenskej reprezentácii do 21 rokov. Aj preto sa v súvislosti s jeho menom skloňovalo pár prestupových špekulácií. „Aktuálne nič neriešim a ani sa tým nezaoberám. Pokiaľ viem, ozvalo sa niekoľko klubov, ale nepredostreli žiadnu ponuku. Podľa mňa som nemal až tak famózny rok, skôr dobrú polsezónu. Stále som mladý brankár, v lige som neodchytal veľa zápasov. Nechcem utekať preč len preto, že mi vyšlo pár zápasov po sebe. Verím, že mi tréner dá šancu a budem sa môcť ešte ukázať a ešte posunúť ďalej v nitrianskom drese,“ sebakriticky uzavrel pre ProFutbal.sk Šípoš.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk