ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rusov o odchodoch: Hráči budú chýbať celému mužstvu, čaká nás ťažké obdobie
zdroj: TASR

Rusov o odchodoch: Hráči budú chýbať celému mužstvu, čaká nás ťažké obdobie

Po jesennej časti nebolo ťažké určiť najväčšie osobnosti Spartaka – v bráne držal mužstvo Dobrivoj Rusov, ofenzívu po krídle ťahal Lucas Lovat, v strede režíroval hru a určoval tempo Emir Halilovič. Zimnú prestávku však už z menovaných začal len slovenský brankár. Brazílsky obranca má podľa všetkého namierené do tímu úhlavného ligového rivala z Bratislavy, skúsený Bosniak dal zase prednosť záchranárskym prácam v druhej tureckej lige.

Okrem spomínanej dvojice mužstvo opustil aj najlepší strelec Spartaka minulej sezóny Kubilai Yilmaz, srbský stopér Marko Marinkovič, brankár Peter Urminský či mladá nádej Kristián Mihálek. „Odišli nám veľmi kvalitní hráči. Budú chýbať mne osobne a myslím si, že aj celému mužstvu,“ poznamenal na margo viacero zmien v kádri brankár Spartaka Trnava Dobrivoj Rusov. Hoci športový riaditeľ Andrej Kostolanský priznal, že klub musí riešiť aj brankársku otázku, táto téma sa netýka brankárskej jednotky, zatiaľčo Petr Bolek trénuje individuálne. „Aktuálne som pod platnou zmluvou, takže povinnosti mi kážu odviesť to najlepšie pre Spartak. Či mám v pláne niekam prestúpiť? Asi zatiaľ nie,“ poznamenal trnavský odchovanec.

Opora Spartaka však verí, že už trojica nových posíl Orlandič – Molnár – Vukojevič môže priniesť určitú kvalitu a tím nájde nové opory. „Je našou úlohou, aby hráči, ktorí nehrávali, alebo tí mladí, ukázali svoje maximum a priniesli do hry kvalitu. Máme na to dostatok času. Na sústredení v Turecku bude mať každý z nás vytvorené ideálne podmienky, aby sa po technickej stránke zlepšil, realizačný tím nás určite pozdvihne po fyzickej stránke a tréner nás pripraví ako tím. V lete tak zase môže byť ospevovaný niekto, koho dnes možno nepovažujete za natoľko významného. Iba dúfam, že po polroku znovu neodíde, aby sme sa na túto tému nemuseli rozprávať znova,horko sa zasmial skúsený brankár.

V príprave čaká zverencov trénera Chéua okrem sústredenia v tureckom Beleku a zápasov proti rumunskému Botosani, ukrajinskému Olimpiku Doneck a ruskému Soči aj domáce duely so Zlínom, Olomoucom a generálka proti Baníku Ostrava. „Priznám sa, aj som sa na zraz tešil, aj zároveň netešil. Skončilo sa bezstarostné sviatkové obdobie s rodinou, ale zároveň som sa tešil na futbal. Potrebujem ho k životu asi ako každý z hráčov,“ pousmial sa čoskoro 27-ročný gólman. „Čaká nás ťažšie obdobie, pre hráča nie veľmi ideálna zimná príprava. Niekto si možno povie, že brankári majú ľahšie tréningy ako iní hráči, ale všetky sú naozaj veľmi ťažké. Poznáme filozofiu trénera, budeme často s loptou, ale určite nebudeme vyklusávať. Treba to vydržať a keď začne liga, opäť to bude pekné a dobré. To, čo za tento mesiac natrénujeme, odzrkadlí jarná časť, uzavrel Rusov.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk