ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Valjent s jedinečným zápisom. Podarilo sa to iba štyrom hráčom z La Ligy
zdroj: rcdmallorca.es

Valjent s jedinečným zápisom. Podarilo sa to iba štyrom hráčom z La Ligy

Nepodarilo sa to ani Gerardovi Piquému či Sergiovi Ramosovi. Slovenský obranca Martin Valjent však drží unikátnu sériu v najvyššej španielskej súťaži La Lige. V rámci aktuálneho ročníka 2019/2020 odohral 24-ročný stopér za jeho zamestnávateľa RCD Mallorca doposiaľ všetkých 19 zápasov, a to dokonca s plnou minutážou.

Reprezentačný futbalista nazbieral na svoje konto dohromady 1710 minút na zelených trávnikoch, čo v praxi znamená, že nevynechal jednu jedinú súťažnú minútu v zápasoch tímu z Baleárskych ostrovov. V súvislosti s aktuálnym ročníkom sa touto štatistikou môže pochváliť len trojica ďalších futbalistov, ani jeden z nich pritom nie je hráčom najslávnejších klubov FC Barcelona, Real Madrid či Atlético Madrid. 

Plnú minutáž si okrem rodáka z Dubnice nad Váhom pripísali aj Dani García z Athletica Bilbao, Kiko Olivas z Realu Valladolid či Pau Torres z Villarrealu. Upozornil na to instagramový profil La Ligy.

Slovenský stopér je pevnou súčasťou Mallorcy od leta 2019. Predtým pôsobil v talianskom Chieve Verona, ktoré ho však už v auguste 2018 poslalo práve k ostrovnému mužstvu. Tomu pomohol Valjent k návratu medzi španielsku elitu. V reprezentácii odohral mladý zadák doposiaľ len tri zápasy. Po boku Milana Škriniara dostávajú prednosť skôr Denis Vavro či Norbert Gyömbér.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk