ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Do Pohronia mieri niekdajšia obranná skala Senice
zdroj: fczbrno.cz

Do Pohronia mieri niekdajšia obranná skala Senice

Na nevydarenú jesennú časť reaguje vedenie FK Pohronie zmenami v kádri. Stredoslováci doposiaľ inkasovali najviac gólov spomedzi všetkých tímov vo Fortuna lige (36). Vylepšiť defenzívu by im mal pomôcť skúsený český stopér Petr Pavlík.

Rodáka z Opavy nie je slovenským priaznivcom potrebné predstavovať. Na Slovensku strávil úspešných päť rokov, za Senicu odohral 144 ligových zápasov a bol jedným z najlepších hráčov tímu. Na Záhorí dokonca so svojou rodinou žije dodnes. V roku 2016 odišiel do Myjavy, odkiaľ následne prestúpil do Brna. Práve z druholigového českého klubu bude na jar hosťovať v Pohroní, dohoda navyše obsahuje aj opciu na trvalý prestup v prípade, že budú všetky strany spokojné. Informoval o tom web fczbrno.cz.

Petr Pavlík
Petr Pavlík strávil na Slovensku úspešné roky v Senici a v Myjave (foto: TASR)

Tridsaťdvaročný Pavlík bol doposiaľ, s výnimkou odchovancov, služobne najstarším hráčom Brna v zostave. Na jeseň odohral osem zápasov a strelil jeden gól. V minulom ročníku nastúpil len do trinástich stretnutí, na jar ho z hry vyradila zlomenina lýtkovej kosti. Zbrojovke aktuálne patrí v druhej najvyššej českej súťaži tretia priečka v tabuľke a na jar bude bojovať o návrat medzi elitu. Pavlík za Brno nastupoval aj v najvyššej súťaži, kde si odkrútil 43 zápasov, s bilanciou jeden gól.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk