ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Pohroní dobiehajú resty, úvod jari možno odohrajú inde
zdroj: fkpohronie.sk

V Pohroní dobiehajú resty, úvod jari možno odohrajú inde

Posledný tím priebežného poradia Fortuna ligy FK Pohronie sa možno bude musieť v úvode jarnej časti popasovať s nepríjemným problémom. Hrozí, že Stredoslováci zvyšné dva domáce zápasy základnej časti neodohrajú na svojom štadióne.

Nováčik našej najvyššej súťaže sa po postupe medzi elitu zaviazal splniť všetky podmienky, ktoré pre účasť vo Fortuna lige vyžaduje Únia ligových klubov (ÚLK). Jednou z nich je i elektrické vyhrievanie trávnika. Na jeho realizáciu dostal klub odklad, s prácami sa napokon začalo po poslednom zápase jesennej časti, ktorý sa odohral 7. decembra.

„V prvej fáze sa dávali káble do hĺbky 16 – 18 cm po celej ploche, pozdĺžne v šírke takmer 22 cm. Celá plocha je rozdelená na štyri sekcie, kde sa súčasne, tak ako inde, budú môcť pustiť naraz len dve. Je potrebné ešte dokončiť uloženie káblov do zeme medzi všetkými koncami vyhrievacích káblov a elektrickými rozvádzačmi. Toto je ale už mimo hracej plochy, za bránou od parku. Po týchto prácach sa nasialo celé ihrisko a zakrylo sa celé plachtou. Najskôr však rastú korienky do zeme a väčšinou sa zakorenili, tak uvidíme,“ priblížil aktuálny stav trávnikár FK Pohronie Maroš Pažout.

Finančné prostriedky na vyhrievanie trávnika poskytlo zo svojho rozpočtu mesto Žiar nad Hronom. Celkové náklady sa pohybujú vo výške 120-tisíc eur. Najväčšie problémy pri práci spôsoboval podklad pod tribúnou, kde je neustále tieň. Problematické boli i obe päťky, no všetko sa podarilo vyriešiť. V Pohroní už teraz len musia veriť, že sa čo najskôr oteplí. Inak hrozí čierny scenár. Do konca základnej časti má Pohronie na domácej pôde privítať Žilinu a Senicu, oba duely sú však v ohrození. „Úprimne si myslím, že na majstrák to asi ešte nebude v poriadku, keďže sa má hrať prvý domáci zápas 22. februára a týždeň na to ďalší. Ale všetko závisí od počasia, preto je to stále otvorené. Vzhľadom na počasie a vegetačné obdobie trávnik nie je v zlom stave,“ ozrejmil pre klubový web Pažout.

Momentálne sa práce na hracej ploche nijakým spôsobom urýchliť nedajú, proti je príroda. Trávnik, vzhľadom na ročné obdobie, nemá regeneračnú schopnosť, čo znamená, že tráva nerastie. „Musíme počkať, kým odmrzne pôda, bude teplejšie, zapieskujeme a trávička opäť porastie. Urobili sme maximum, aby to bolo v poriadku, aj napriek zimnému obdobiu. V prvom rade však musí odmrznúť zem, aby sa s ňou dalo pracovať,“ dodal trávnikár fortunaligového nováčika.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk