ProFutbal.sk ProFutbal.sk

ViOn odštartoval bez Jaroviča, no s ruským krídelníkom. Hovorí sa o posilnení i regulácii
zdroj: Jozef Bedej

ViOn odštartoval bez Jaroviča, no s ruským krídelníkom. Hovorí sa o posilnení i regulácii

Aj futbalisti ViOn-u Zlaté Moravce hodlajú v zimnej príprave plniť plán tak, aby sa po úvodných štyroch jarných kolách Fortuna ligy 2019/2020 dostali do prvej šestky. V utorok na pravé poludnie odštartovali zverenci trénera Karola Praženicu prípravu s 24 hráčmi.

Na úvodnom zraze chýbali ešte reprezentanti do 21 rokov Jakub Švec a Martin Kovaľ, obaja stredopoliari sú na sústredení v Turecku. "Na začiatku prípravy sa nám hlásilo 19 hráčov, 2 brankári a traja chlapci z dorastu. Zajtra sa k mužstvu pripoja Brazílčania a Tomče Grozdanovski. Kovaľ a Švec sú s repre 21. Hosťovanie sa skončilo Jarovičovi a Shakovi, obaja sa vrátili do svojich materských klubov. Určite sa budeme chcieť posilniť, jeseň nám ukázala, kde nás tlačí topánka," povedal na stretnutí s médiami kouč Praženica.

Novinkou v šatni je 22-ročný krídelník z Ruska Iľja Ferapontov. Trénerský kolektív si ho otestuje najmä v tréningu a neskôri v prípravnom zápolení. Ide o 179 centimetrov vysokého hráča, ktorý môže hrať na jednom i druhom krídle. V prípade potreby tiež na hroteútoku. Rodák z ruskej Sudži obliekal naposledy dres druholigového celku Nosta Novotroitsk. Okrem neho dostali priestor i dorastenci. Menovite Martin Balaj, Samuel Török a Simon Krulák.

Iľja Ferapontov
Iľja Ferapontov obliekal naposledy dres druholigového celku Nosta Novotroitsk (zdroj: fcvion.sk)

Mužstvo odohrá v príprave sedem zápasov. "Prípravné stretnutia odohráme prevažne proti našim druholigistom, generálku absolvujeme proti rakúskemu Mattersburgu. Čo sa týka cieľov do jarnej časti, určite sa budeme chcieť pobiť o hornú šestku. Momentálna situácia je však dvojsečná zbraň, rozdiely v tabuľke nie sú extra veľké ako smerom hore tak aj dole. Určite sa chceme vyhnúť bojom o záchranu. Aj pohár je pre nás zaujímavý, škoda že žreb nebol k nám priaznivejší, lebo v tejto edícii sme ešte doma nehrali. Napriek tomu sa chceme pobiť v regionálnom derby o postup do semifinále."

Zlaté Moravce sú v tabuľke na siedmom mieste, keď majú rovnako ako piate Michalovce a šiesta Trnava 23 bodov. Na ôsmy Trenčín majú náskok dvoch bodov. "Dovolenka bola krátka, napriek tomu sme sa tešili na zraz, zimná príprava je dlhá. Prípravné stretnutia sa hrajú v rytme streda – sobota, čo je vždy lepšie, ako keď sa len trénuje. Hlavný cieľ klubu, ale aj môj osobný, je prvá šestka. Treba zvládnuť úvodné štyri kolá plus pohár. V pohári máme pred sebou derby s Nitrou a uvidíme ako to dopadne," povedal Tomáš Ďubek.

"Momentálne nemáme žiadne veľké novinky. Káder opustili Jarovič a Shaka, ktorým sa skončilo hosťovanie, uvidíme ako to s nimi dopadne. V každom prípade sa budeme chcieť posilniť v ofenzíve. Vzhľadom na ekonomické podmienky budeme musieť aj regulovať káder. Momentálne nie je plánované žiadne sústredenie, príprava bude prebiehať v domácich podmienkach," doplnil športový riaditeľ Juraj Koprda.

Futbalisti ViOn-u Zlaté Moravce
Futbalisti ViOn-u hodlajú v zimnej príprave plniť plán tak, aby sa po úvodných štyroch jarných kolách Fortuna ligy dostali do prvej šestky (foto: Jozef Bedej)

Z brazílskych legionárov začne iba Gustavo. Jeho krajania Jacy a Junior priletia o dva dni neskôr. Murilo má, z rodinných dôvodov, predĺženú dovolenku. Individuálne trénovali v posilňovni Martin Válovčan s Vladimírom Tkáčom. „Cez sviatky som neoddychoval. Takmer každý deň som trénoval s kondičným trénerom. O pár dní ma čaká kontrola operovaného kolena. Podľa toho sa rozhodne, či môžem začať behať. Bol by som najradšej, keby mi to doktor povolil. Cítim sa výborne, nič ma nebolí. Bolesť necítim. Len nech to takto pokračuje ďalej,“ zaželal si Válovčan, na ktorého nadviazal Tkáč. „V mojom prípade je ohybnosť oveľa lepšia ako predtým, rovnako je na tom pozitívnejšie sval. Mám pred sebou trojmesačnú rehabilitáciu. Koncom januára začnem behať. Následne sa uvidí, ako koleno zareaguje. S Maťom sa navzájom podporujeme. Vo dvojici sa ľahšie trénuje,“ uzavrel útočník ViOn-u.

Mužstvo absolvuje zimný dril výlučne v domácich podmienkach. Takmer všetkých súperov privíta ViOn na svojej umelej tráve. Prvý súboj odohrá 15.1. s Vrábľami. Ďalšie štyri zápasy čakajú vionistov do konca januára. Zvyšné dva vo februári. Hneď v úvode so Šamorínom a záverečný –generálka s Mattersburgom na jeho pôde. Známy je už celok, ktorý preverí Zlatomoravčanov na konci prvého mesiaca. Doma si zmerajú sily s Petržalkou. Do jarnej časti vstúpia hráči duelom pod Dubňom (15.2., pozn. red.).

ZOZNAM FUTBALISTOV, KTORÍ SA ZAPOJILI DO PRÍPRAVY
Brankári: Branislav Pindroch, Adrián Chovan
Obrancovia: Martin Chren, Jakub Brašeň, Michal Pintér, Antonio Asanovič,
Martin Tóth, Martin Balaj, Samuel Bojnák, Peter Čogley, Dávid Haspra,
Samuel Török.
Stredopoliari: Anton Sloboda, Denis Duga, Dávid Richtárech, Peter
Orávik, Tomáš Ďubek, Adam Mihálik, Simon Krulák, Gustavo
Útočníci: Iľja Ferapontov
Zranení: Martin Válovčan, Vladimír Tkáč
Chýbali: Jacy, Junior, Jakub Švec, Martin Kovaľ, Murilo, Grozdanovski

Prípravné zápasy FC ViOn:

15. januára: FC ViOn - FC ViOn "B" Vráble
18. januára: FC ViOn - MFK Dubnica
22. januára: FC ViOn - MFK Dukla Banská Bystrica
25. januára: FC ViOn - MFK Tatran Liptovský Mikuláš
29. januára: FC ViOn - FC Petržalka
1. februára: FC ViOn - FC ŠTK 1914 Šamorín
8. februára: FC Mattersburg - FC ViOn, generálka

Zimná príprava ViOn Zlaté Moravce-Vráble (7.1.2020) (12 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk