ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prvé zmeny v Slavii: Na odchode dve osobnosti, pribudli nové tváre
zdroj: slavia.cz

Prvé zmeny v Slavii: Na odchode dve osobnosti, pribudli nové tváre

Slavia Praha má za sebou rok snov. Majstrovský titul, sympatické výkony v skupinovej fáze Ligy majstrov a famózna jazda jesennou časťou českej Fortuna ligy. „Zošívaní“ ešte v aktuálnej sezóne nenašli premožiteľa, vďaka čomu zimujú na prvej priečke až so šestnásťbodovým náskokom pred Viktoriou Plzeň. Vedenie klubu a tréneri na čele s Jindřichom Trpišovským tak majú dostatok času na to, aby pripravili mužstvo na ďalší vydarený rok.

Ako to už vo futbale býva zvykom, aj úspešný káder je potrebné okysličiť. Slavia v nedeľu podvečer odletela na sústredenie do Španielska. Na palube lietadla bolo 28 futbalistov. Chýbal medzi nimi slovenský stredopoliar Jakub Hromada, ktorý zamieril na polročné hosťovanie do Liberca. V Slavii nepokračuje ani Jakub Hora, ktorý na jeseň hosťoval v Edene z Teplic, no klub si na neho neuplatnil opciu. Prekvapujúcejšia je však absencia skúsenej dvojice - Milana Škodu a Josefa Hušbauera.

„Klub obom hráčom povolil vyjednávať o prípadnom angažmáne v zahraničí, s tímom tak neodleteli na sústredenie,“ cituje idnes.cz slová tlačového hovorcu Slavie Michala Býčeka

Tridsaťtriročný Škoda a o štyri roky mladší Hušbauer sa v ostatných rokoch zaradili medzi najväčšie osobnosti klubu, obaja dokonca nosili i kapitánsku pásku. Podľa všetkého bude ich kariéra pokračovať v zahraničí, hoci… „Obaja majú na stole zaujímavé ponuky, nechceme im v ničom brániť. Rozhodnutie je čisto na nich. Nie sú tu s nami preto, aby ponuky v pokoji rozobrali. Ak im to nevyjde, priletia za nami,“ prezradil tréner Trpišovský.

Podľa českých médií by 29-ročný stredopoliar Josef Hušbauer, ktorý pred príchodom do Slavie Praha v roku 2016 hrával v konkurenčnej Sparte, mohol zamieriť do Nemecka. Záujem o jeho služby prejavil nemecký prvoligosta z Düsseldorfu, ktorého na jar čaká ťažký boj o záchranu v Bundeslige. Údajne má však i ďalšie možnosti na prestup.

Slavia Praha radosť po zápase
Úspešný káder pražskej Slavie by mal zostať pokope, hoci malé zmeny v tíme nastanú (foto: TASR/AP)

Škoda, ktorý je v Slavii od roku 2012, by si zasa na sklonku kariéry mohol vyskúšať angažmán v niektorej z exotických krajín. Už v minulosti ho lákali kluby zo Spojených arabských emirátov či z Číny. 

Úspešný český klub hlási i prvé posily. Zo Slovácka prišiel talentovaný dvadsaťročný stredopoliar Patrik Hellebrand a z Liberca ďalší stredopoliar Murphy Oscar Dorley. Z hosťovania v Jablonci sa do Slavie vrátil Jan Sýkora. Na sústredenie do Španielska odletelo i päť hráčov z juniorky na čele s brazílskym útočníkom Joaom Felipem. 

Jarná časť českej Fortuna ligy odštartuje pre Slaviu 15. februára zápasom na pôde Bohemiansu 1905.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slavia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk