ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Humenné už našlo trénera, nastali aj zmeny vo vedení
zdroj: FK Humenné - Vendo Sport

Humenné už našlo trénera, nastali aj zmeny vo vedení

Účastník III. ligy Východ FK Humenné učinil na prelome rokov dôležité rozhodnutia. Ešte v novembri vedenie odvolalo z funkcie trénera Petra Košudu a dlhšie sa hľadal jeho nástupca. Ten je už známy a oficiálne predstavený. Stal sa ním skúsený kormidelník Jozef Škrlík.

Novým predsedom FK Humenné sa stal Oskar Balogač, ktorý doposiaľ pôsobil v štruktúrach klubu ako člen správnej rady a sponzor. Do funkcie ho vymenoval primátor mesta, ktorý je zároveň prezidentom klubu. Nový predseda následne vymenoval členov novovzniknutej správnej rady. Tú tvoria Stanislav Schlimbach, Peter Pipak, Ján Ščerba a Vladimír Fedak. Manažérom klubu zostáva aj naďalej Vladimír Vasilenko.

„Výzvu primátora mesta byť predsedom správnej rady som prijal, zároveň som oslovil ľudí, ktorí by mohli a mali humenskému futbalu pomôcť. Viem, že nás nečaká ľahká úloha, ale mojou hlavnou prioritou je finančne stabilizovať klub. Nielen družstvo dospelých, ale aj našu mládež, z ktorej by sme chceli v budúcnosti vychovať čo najviac futbalistov pre prvý tím. V mládežníckych kategóriách plánujeme vykonať určite organizačné zmeny, nakoľko práve dobrá práca s mládežou je pre budúcnosť futbalu v Humennom nesmierne dôležitá,“ nechal sa pre klubový Facebook počuť nový predseda správnej rady FK Humenné Oskar Balogač.

Okrem členov vedenia klubu sa vyriešila i nemenej dôležitá otázka trénera A-mužstva. Na lavičku Humenného sa opäť vrátil Jozef Škrlík. Päťdesiatsedemročný kormidelník má skúsenosti aj zo zahraničných angažmánov, pôsobil v Kazachstane či v Lotyšsku. Jeho asistentom a zároveň vedúcim družstva bude Andrej Čirak. 

Humenné aktuálne zimuje na štvrtej priečke tabuľky, po sedemnástich kolách má na konte 36 bodov a sedembodový odstup na prvý Prešov. Úvodný zápas jarnej časti odohrá 22. marca na pôde deviatej Kalše.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Humenné

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

HOKEJ.sk