ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ancelotti pred súbojom proti Man City: Guardiola je fantastický tréner
zdroj: TASR/AP

Ancelotti pred súbojom proti Man City: Guardiola je fantastický tréner

Everton bude v novoročnom zápase čeliť tretiemu tímu tabuľky Man City, ktoré si v poslednom kole roka 2019 dokázalo poradiť so Sheffield United 2:0. Tréner „The Toffees“ Carlo Ancelotti sa pred duelom vyjadril na adresu trénera „Citizens“ Pepa Guardiolu.

„Pep je fantastický tréner. Mám s ním veľmi dobrý vzťah. Na zápasoch sa často nestretávame, ale na tlačových konferenciách áno. Máme voči sebe veľa rešpektu,“ povedal Ancelotti na adresu Guardiolu. „V určitých bodoch je Pep génius, pretože sa vždy snaží na ihrisku vytvoriť niečo špeciálne,“ dodal.

Ancelotti bude čeliť so svojim klubom prvému súperovi z vyšších pozícií. Doterajšie dva zápasy, ktoré odohral Everton pod vedením talianskeho trénera, dokázali hráči z Liverpoolu vyhrať. Najskôr to bolo na Boxing Day proti Burnley (1:0) a potom odohrali zápas proti Newcastle United, v bráne s Martinom Dúbravkom (2:1). „Manchester City bude pre nás fantastický test, ktorý nám ukáže, kde sme. Je to veľmi silný tím, ale my sme sebaistí. Môžeme byť radi, že súťažíme s popredným tímom v Anglicku a Európe,“ pochválil „Citizens“ Ancelotti.

„Karamelky“ momentálne strácajú 10 bodov na prvú štvorku, ktorú uzatvára londýnska Chelsea. 

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Everton

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

HOKEJ.sk