ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Haraslín chce opäť zabojovať o titul, na odchod z Poľska nemyslí
zdroj: Jozef Bedej

Haraslín chce opäť zabojovať o titul, na odchod z Poľska nemyslí

Šikovný krídelník Lukáš Haraslín má za sebou vydarený rok 2019. V júni debutoval v seniorskej reprezentácii, až do konca minulej sezóny bojoval v Poľsku o ligový titul a aj na jeseň patrí medzi najlepších hráčov Lechie Gdaňsk.

Prvý zápas v národnom tíme odohral Haraslín 7. júna 2019 v prípravnom stretnutí s Jordánskom. Debut okorenil i gólom. Odvtedy nazbieral ďalších sedem štartov v najcennejšom drese. S Lechiou Gdaňsk v minulej sezóne získal poľský pohár a v lige skončil na tretej priečke, len o päť bodov za Piastom. V aktuálnom ročníku sa Lechii darí o niečo menej, po dvadsiatich kolách jej patrí siedma priečka, pričom na prvú Legiu stráca osem bodov.

„Vlani o takomto čase sme sa rozprávali o titule, žiaľ, skončili sme tretí. Tento rok bojujeme o top osmičku, pozitívne je, že nemáme veľkú stratu na lídra. V minulej sezóne sme mali pomerne veľký náskok, no na konci súťaže nám došli sily a nezvládli sme boj o majstra. Verím, že to, čo nám ušlo vtedy, nám bude tento rok dopriate,“ zaželal si Lukáš Haraslín, ktorý si spestril dovolenku účasťou na 24. ročníku Štefanského pohára v Čadci.

Rýchlonohý ofenzívny stredopoliar sa na tradičnom podujatí predstavil v tíme Mareka Hamšíka. A hoci ich mužstvo v solídnej konkurencii na najvyššiu priečku nedosiahlo, Haraslín predsa len získal jedno individuálne ocenenie, a to za najkrajšiu akciu turnaja, keď skóroval po sóle cez celé ihrisko.

Lukáš Haraslín
Lukáš Haraslín je dlhodobo spájaný s návrtom do Talianska (foto: Jozef Bedej)

„Ešte 21. decembra sme mali zápas, hneď po ňom som šiel domov, aby som si oddýchol. Prestávka je krátka, príprava nám odštartuje už na začiatku januára. Nerád by som vypadol z tempa, aj preto som prišiel na turnaj, aby som sa udržal v kondícii,“ priblížil 23-ročný Bratislavčan. Na netradičnom brankárskom poste nastúpil kapitán reprezentácie Marek Hamšík. Skúsený stredopoliar prítomných prekvapil svojimi zákrokmi. „Bolo to nezvyčajné, no Marek chytal veľmi dobre. Predviedol pár dobrých zákrokov nohami aj rukami. Myslím si, že by sa v bráne nestratil,“ pochválil svojho skúsenejšieho kolegu Haraslín.

Už pred rokom sa objavili prestupové špekulácie, ktoré spájali Haraslína s návratom do Talianska, kde v drese Parmy odštartoval profesionálnu kariéru. Transferové šumy sa v najbližších dňoch rozbehnú opäť. „V utorok 7. januára sa budem hlásiť v Gdaňsku. Prestupové obdobie trvá do konca januára, uvidíme, čo bude potom,“ vyjadril sa len v krátkosti na margo možného odchodu z Ekstraklasy odchovanec bratislavského Slovana.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Lechia Gdaňsk

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

HOKEJ.sk