ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hamšík doprial telu totálny oddych, Lobotkovi odobril prestup do Neapola
zdroj: TASR

Hamšík doprial telu totálny oddych, Lobotkovi odobril prestup do Neapola

Dovolenku pred štartom zimnej prípravy si na Štefanskom pohári v Čadci spestril aj kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík. Na podujatí plnom známych hráčov a osobností zložil svoj vlastný tím, ktorý ale viedol netradične z bránky.

Memoriál M. Piteľa, známejší pod názvom Štefanský pohár, napísal v Čadci už svoju 24. kapitolu. Tretí triumf na turnaji dosiahol tím Jamir Sk, no najväčšou hviezdou podujatia bol jednoznačne Marek Hamšík. Rodák z Banskej Bystrice ešte pred samotným turnajom absolvoval besedu s mladými futbalistami a rozdával autogramy fanúšikom. Následne sa postavil medzi tri žrde svojho mužstva Hamšík Winery, za ktorý nastúpili i Raymundo Hamšík, Lukáš Haraslín, Peter Ďuriš, Martin Petráš či Branislav Sluka.

„Do brány som sa postavil, aby som sa náhodou nezranil. Predsa len, nie je to tam také kontaktné. Vyskúšal som si niečo nové, bola to sranda. Celkom mi to aj išlo, bol som sám zo seba prekvapený. Bavilo ma to,“ vravel dobre naladený Hamšík, ktorý medzi sviatkami len zľahka začína s pohybom: „Času nie je veľa, približne mesiac a pol, preto som si nechal telo úplne oddýchnuť. Toto bol prvý nástrel pred prípravou v Číne, kde sa budem hlásiť 11. januára.“

V Čadci sa „Hamšíkovcom“ nedarilo podľa predstáv, v základnej A-skupine skončili so ziskom 5 bodov na tretej priečke a do semfinále turnaja nepostúpili. 

Legenda talianskeho Neapola tiež naznačila, že pod Vezuvom by sa po krátkom čase mohol znovu objaviť slovenský futbalista. Hamšík strávil v SSC takmer dvanásť rokov, vo februári 2019 prestúpil do čínskeho Dalianu Yifang. „Partenopei“ sa ale momentálne intenzívne zaujímajú o iného slovenského stredopoliara. Na radare majú Stanislava Lobotku zo Celty Vigo.

Stanislav Lobotka
Stanislav Lobotka by sa už v januári mohol sťahovať zo Španielska do Talianska (foto: Jozef Bedej)

„Tie šumy sú pravdivé. Dúfam, že sa to uzavrie a Stano tam prestúpi. Myslím si, že by mu to prospelo. Hral by Ligu majstrov. Neapol patrí medzi najlepšie tímy nielen v Taliansku, ale aj v celej Európe,“ uzavrel 32-ročný tvorca hry, ktorý si ešte pár dní vychutná sviatky v prítomnosti svojich najbližších priateľov a rodiny.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Celta Vigo

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

HOKEJ.sk