ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Návrat do Premier League? Na Coutinha zacielili tri anglické veľkokluby
zdroj: TASR

Návrat do Premier League? Na Coutinha zacielili tri anglické veľkokluby

Brazílsky stredopoliar Philippe Coutinho naďalej nemá núdzu o záujemcov. Ofenzívny futbalista síce hosťuje z Barcelony v Bayerne Mníchov až do konca sezóny, jeho ďalšia budúcnosť je však nateraz otázna. Bavorský veľkoklub by v lete rád skompletizoval trvalý prestup, príchod niekdajšej hviezdy Liverpoolu však zvažuje aj trio anglických velikánov.

Ako informuje španielsky denník Mundo Deportivo, na ktorý sa odvoláva portál goal.com, príchod Coutinha by uvítala dvojica londýnskych mužstiev v podobe Chelsea a Tottenhamu, ale aj Manchester United. Eso v rukáve má však Bayern Mníchov, disponuje totiž opciou na prestup, ktorá sa pohybuje na úrovni 120 miliónov eur.

Dvadsaťsedemročný Coutinho je síce v Barcelone zmluvne viazaný až do roku 2023, na Camp Nou však už nemá budúcnosť. Katalánci sa ho podľa španielskych médií budú v každom prípade snažiť predať a utŕžiť minimálne 100 miliónov eur.

zdroj: twitter.com

Bayern Mníchov priviedol šikovného tvorcu hry v auguste, pričom za jeho hosťovanie zaplatil "Blaugranas" 8,5 miliónov eur. V drese rekordného nemeckého šampióna sa Coutinhovi pomerne darí, keď v 22 súťažných zápasoch zaznamenal sedem gólov a pridal ďalších sedem asistencií. Brazílčan sa však ešte definitívne nerozhodol, či by chcel pokračovať v Nemecku a svoju budúcnosť necháva nateraz otvorenú. Spečatí napokon trvalý presun k Bavorom alebo ho v nasledujúcej sezóne uvidíme niekde úplne inde?

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk