ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Spí s loptami, sú pre neho ako frajerky. O Haalanda sa strhne obrovský boj
zdroj: TASR/AP

Spí s loptami, sú pre neho ako frajerky. O Haalanda sa strhne obrovský boj

Erling Braut Haaland ukázal svetu, čo je v ňom. Stále iba 19-ročný útočník vytvoril zaujímavý rekord. Ako prvý útočník strelil v piatich zápasoch v Lige majstrov za sebou gól. Tento a plno ďalších faktorov rozhodli o tom, že Haaland bude v januárovom prestupovom okne najžiadanejším hráčom na trhu. Záujem o neho majú údajne dve desiatky európskych veľkoklubov.

Úspešnosť Haalanda je vynikajúca, v 22 zápasoch strelil úctyhodných 28 gólov. Pätnásť z nich sa mu podarilo streliť v 5 zápasoch, v ktorých zaznamenal hetrik. „Spím s piatimi loptami, s ktorými som strelil hetrik. Pozerám na ne každý deň. Ony sú moje frajerky,“ vyznal pre Dagbalet 19-ročný útočník. 

Haaland je občas nazývaný aj líška v klietke. A to kvôli tomu, že z 28 gólov strelil až 26 z pokutového územia. Keď vsietil pamätných 9 gólov v zápase proti Hondurasu, všetky boli zvnútra šestnástky. Nie každý ale s prirovnaním k líške súhlasí. „Je silnejší a oveľa rýchlejší než vyzerá. Je to zviera,“ povedal jeho exspoluhráč z Molde Ruben Gabrielsen.

zdroj: twitter.com

Ako je už zvykom, každá vychádzajúca hviezda je prirovnávaná k najlepším futbalistom. Rovnako aj Haaland. Podľa médií je „dvojičkou“ Zlatana Ibrahimovića. Všetko je v tomto prípade v poriadku. Obaja sú zo Škandinávie, približne rovnako vysoký a majú podobný čuch na gól. Zlatan je takisto aj idolom samotného mladíka. „Mám množstvo idolov a poznám veľa futbalistov, ale Zlatan je pre mňa najlepší – jeho futbalové začiatky, jeho štýl hry,“ priznal 194 centimetrov vysoký Nór pre TV2

Ďalším idolom je pre neho jeho otec Alf-Inge Haaland, ktorý v minulosti obliekal dresy Leeds United či Manchester City. V súčasnosti je jeho agentom. „Môj otec má množstvo skúseností, a preto mi dáva dôležité tipy, ktoré zo mňa robia lepšieho futbalistu a človeka,“ doplnil.

zdroj: dailymotion.com

Záujem v januárovom prestupovom okne o mladého útočníka je enormný. Azda najviac počuť chýry o tom, že by ho chcel do svojho tímu získať Manchester United. Tréner "diablov" Ole Gunnar Solskjaer pozná Haalanda už dlhšiu dobu, keďže ho dva roky trénoval v nórskom Molde. Haalanda budú chcieť do svojho tímu dostať aj iné veľkokluby, ako napríklad Juventus, Bayern Mníchov, Chelsea, či RB Lipsko. Jeho trhová hodnota sa každým gólom zvyšuje. Keď ho kúpil Salzburg v roku 2018, zaplatil za neho 9 miliónov eur. Rakúšania dnes veria, že cena by mohla vyliezť až na 60 miliónov. 

Čo sa týka jeho predaja, môže ísť o rovnaký príbeh, aký mal Luka Jović. Kúpil ho Eintracht Frankfurt z Benficy Lisabon za 5 miliónov. Po jeho kvalitných výsledkoch, keď v 48 zápasov vsietil 27 gólov, si ho všimol Real Madrid a kúpil Srba za 60 miliónov. Dočkáme sa podobnej rozprávky?

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Salzburg RB

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk