ProFutbal.sk ProFutbal.sk

VIDEO: TOP 5 brankárskych zákrokov jesene vo Fortuna lige
zdroj: Róbert Fritz; Jozef Bedej

VIDEO: TOP 5 brankárskych zákrokov jesene vo Fortuna lige

Brány fortunaligových štadiónov sú zatvorené a je tu čas bilancovať. Po každom kole sme vám na portáli ProFutbal.sk priniesli názory experta Martina Černáčka, ktorý v spolupráci s našimi redaktormi vybral tie najkrajšie góly a brankárske zákroky. Ktoré ale boli úplne TOP?

Najkrajšie góly sme vám priniesli už vo štvrtok, teraz sa bližšie pozrieme na TOP brankárske zákroky jesene vo Fortuna lige. V redakcii sme spolu s Martinom Černáčkom zúžili výber na päť krásnych zákrokov a zoradili sme ich podľa poradia. V zozname sa ocitli traja slovenskí gólmani a dvaja legionári. Vyjadrite v ankete svoj názor o tom, ktorý moment si zaslúži honor BRANKÁRSKY ZÁKROK JESENE 2019!

1. Dejan ILIEV, ŠKF Sereď

Na prvé miesto sme zaradili famózny zákrok Dejana Ilieva. Rodák zo Severného Macedónska mal 28. septembra veľkú zásluhu na remíze Serede s Trenčínom (1:1). Dvadsaťštyriročný gólman svoje mužstvo výrazne podržal v 75. minúte pri obrovskej príležitosti Roguljiča. „Po milimetrovom centri od Čatakoviča sa Roguljič dostal do miliónovej šance, dokázal zakončiť, ale Iliev vytiahol zákrok hodný brankára anglickej Premier League. Odchovanec Arsenalu predviedol svoj postreh a mrštnosť a priam neuveriteľne loptu vyrazil,“ opísal nezabudnuteľný moment Martin Černáček.

Brankár Dejan Iliev (Sereď)
Dejan Iliev (foto: TASR)

2. Dávid ŠÍPOŠ, FC Nitra

Počas jesene sa neraz blysol i Dávid Šípoš z Nitry, no to, čo predviedol 25. augusta proti Dunajskej Strede, bolo jednoducho dychberúce. Bohužiaľ pre „Corgoňov“, na body im to nestačilo, keďže favoritovi podľahli tesne 1:2. „Dvojzákrok Dávida Šípoša z kategórie neuveriteľných. Po prvom fantastickom zákroku po strele Fábryho vytiahol druhý, azda ešte krajší, keď sa stihol presunúť bližšie k dorážke Taiwa a jeho strelu zázračne vyrazil na ďalší rohový kop. Šípoš predviedol neskutočný pokoj v zložitej situácii a doslova zvieracie reflexy, veď obe strely na neho smerovali z bezprostrednej blízkosti,“ vyzdvihol expert ProFutbal.sk.

Dávid Šípoš
Dávid Šípoš (foto: Jozef Bedej)

3. Vojtěch VOREL, FK Senica

Svetlým zjavom bol na jesen i český brankár v službách Senice Vojtěch Vorel. Aj vďaka nemu Záhoráci 9. novembra vyhrali dôležitý zápas s Michalovcami (4:0). Všetko však mohlo byť inak, ak by v 20. minúte nevytiahol Vorel parádny zákrok po zakončení gréckeho stredopoliara hostí Kountouriotisa. „Miliónpercentná šanca hostí, Kountouriotis mal po prihrávke Martineza pred sebou takmer prázdnu bránu. Mrštný Vorel sa ale stihol presunúť z prvej tyče do stredu brány a čarovným zákrokom vyrazil loptu mimo troch žrdí,“ okomentoval Černáček.

Vojtěch Vorel
Vojtěch Vorel (foto: Róbert Fritz)

4. Dominik HOLEC, MŠK Žilina

Reprezentačnú formu mal na jeseň i brankár Žiliny Dominik Holec, ktorý bol ústrednou postavou „šošonov“ aj 27. októbra v zápase v Trnave, kde žlto-zelení vyhrali tesne 1:0. Do varu sa dostal predovšetkým v druhom polčase, keď vytiahol viacero zaujímavých zákrokov. „Z môjho pohľadu bol top zákrok ten zo 67. minúty, keď najskôr bravúrne vyškriabal veľmi presne umiestnenú hlavičku Tavaresa a vzápätí stihol dobrým pohybom svojho tela vytesniť i dorážku Mesíka z beprostrednej blízkosti. Na spomalenom zábere je pekne vidieť, ako Holec po Tavaresovej hlavičke zdvihol hlavu, aby si ju nenarazil o žrď a okamžite reagoval na Mesíka,“ priblížil parádny dvojzákrok gólmana „šošonov“ Martin Černáček.

Dominik Holec
Dominik Holec (foto: Facebook/Žiar nad Hronom vo fotografiách)

5. Matúš KIRA, MFK Zemplín Michalovce

Aj Matúš Kira z Michaloviec bol pre svoj tím na jeseň veľkou oporou, čo dokumentoval takmer v každom stretnutí. Azda svoj najkrajší zákrok predviedol ešte 3. augusta v Zlatých Moravciach, kde Zemplínčania napokon prehrali tesne 0:1. „Neskutočný zákrok a duchaprítomnosť brankára Michaloviec po dvojšanci domáceho ViOnu, keď najskôr jemným tečom vytesnil megašancu Takáča do žrde, no predovšetkým druhý zákrok, netypicky nohou, pri dorážke Ďubeka bol neuveriteľný,“ dodal na záver náš expert.

Matúš Kira
Matúš Kira (foto: Rudolf Maškurica)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Očami Martina Černáčka

Pozri viac

HOKEJ.sk