ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Klub v problémoch, on nehráva. Stoch by mal opustiť PAOK Solún už po polroku
zdroj: foto: Silvia Turcerová

Klub v problémoch, on nehráva. Stoch by mal opustiť PAOK Solún už po polroku

Miroslav Stoch si rok 2019 zrejme nezapíše do spomienok ako jeden z tých šťastnejších. Hoci sa ešte pred letom tešil z triumfu Slavie Praha v českej lige i pohári, počas prestupového obdobia urobil nečakané rozhodnutie. Vrátil sa do gréckeho PAOK-u Solún, ktorého dres si už obliekal v rokoch 2013-2014.

Tu sa začalo jeho zlé obdobie. Pražania sa dostali do skupinovej fázy Ligy majstrov, kde si zahrali v skupine smrti proti Barcelone, Dortmundu a Interu Miláno. Avšak už bez Stocha, ktorého nový zamestnávateľ nečakane pohorel v play-off Európskej ligy proti Slovanu. Rodák z Nitry a odchovanec tamojšieho futbalu spolu so zápasom v Bratislave odohral za PAOK iba päť súťažných duelov, konkrétne si do štatistík pripísal 204 minút a jednu asistenciu. Viac toho už zrejme nenazbiera.

Podľa informácií zo zahraničných zdrojov by totiž mal 30-ročný slovenský reprezentant opustiť Solún už počas zimného transferového okna. A to iba polroka po tom, čo prišiel na sever Grécka. "Stoch nastúpil do piatich zápasov, v ktorých nepodal dobrý výkon a bol odstavený na druhú koľaj. Od novembra nebol zahrnutý v kádri. Čierno-bieli majú navyše problémy s pravidlami UEFA ohľadom finančnej fair-play, preto bude chcieť klub preriediť svoje mužstvo. A aj Stoch je medzi menami, ktoré sa majú porúčať už v januári," píše web ajansspor.com, ktorý vyrukoval s touto informáciou.

Ďalší krok nášho technického a ofenzívne založeného futbalistu zatiaľ nie je jasný. V minulosti si Stoch obliekal aj dresy anglickej Chelsea, holandského Twente Enschede či tureckých klubov Fenerbahce Istanbul a Bursaspor.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk