ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Reakcie na osemfinálový žreb LM: Chceme byť najlepší, najlepších musíme zdolať
zdroj: TASR/AP

Reakcie na osemfinálový žreb LM: Chceme byť najlepší, najlepších musíme zdolať

Futbalisti FC Liverpool sa ako obhajcovia trofeje stretnú v osemfinále Ligy majstrov 2019/2020 s Atleticom Madrid. Rozhodol o tom pondelňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Ďalšie dvojice vytvorili Borussia Dortmund - Paríž St. Germain, Atalanta Bergamo - FC Valencia, Real Madrid - Manchester City, Chelsea Londýn - Bayern Mníchov, Olympique Lyon - Juventus Turín, Tottenham Hotspur - RB Lipsko a SSC Neapol - FC Barcelona.

LFC sa vráti na miesto činu, keď v júni na Wanda Metropolitano zdvihol víťaznú trofej. "Máme náročnú úlohu, pretože sme dostali obhajcu. Sú šampióni, spĺňajú všetky podmienky, aby ich označovali za najlepších v Európe. Budeme musieť vynaložiť všetko naše úsilie, využiť všetky skúsenosti. Vieme, že to nebudeme mať ľahké," povedal riaditeľ Atletica Clemente Villaverde.

Anglický majster Manchester City, ktorý ešte ani raz nevyhral LM, resp. EPM, dostal 13-násobného európskeho šampióna Real Madrid. "Je to ťažký súper, o tom niet pochýb. Real vyhral 13-krát, je najlepší. Ale my tiež chceme byť najlepší, preto musíme najlepších zdolať," vyjadril sa riaditeľ City Txiki Begiristain.

Taliansky majster Juventus Turín narazí na Olympique Lyon. "Nemôžeme sa sťažovať. Pred rokom sme dostali Atletico, čo bol ťažší žreb. Môžeme byť spokojní. No ak nebudeme mať vo februári formu, v marci ľahko môžeme skončiť," povedal viceprezident "starej dámy" Pavel Nedvěd.

Londýnska Chelsea, ktorá je úradujúci víťaz Európskej ligy, sa stretne s nemeckým šampiónom Bayernom Mníchov. "V osemfinále už nie sú ľahkí súperi. Chelsea je veľmi zaujímavý súper," vyjadril sa kouč Bavorov Hans-Dieter Flick.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

HOKEJ.sk