ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šesták chce pomôcť Prešovčanom zasiahnutým tragédiou. Do dražby venoval vzácny dres
zdroj: TASR

Šesták chce pomôcť Prešovčanom zasiahnutým tragédiou. Do dražby venoval vzácny dres

Ani desať dní po smutnej udalosti v Prešove ľudia na tragédiou zasiahnutých obyvateľov bytovky na Mukačevskej ulici nezabudli. Naopak, stále sa ich snažia podporiť a materiálne či finančne im pomôcť.

Výnimkou nie sú ani známe osobnosti a športovci. Najnovšie sa k podporovateľom pridal i bývalý slovenský reprezentant a odchovanec Tatrana Prešov Stanislav Šesták. Rodák z neďalekej Demjaty, ktorý dnes pracuje ako športový riaditeľ v druholigovom FK Poprad, sa rozhodol venovať do dražby reprezentačný dres z majstrovstiev sveta 2010 v JAR. 

„Ide o originálny dres zo zápasu proti Taliansku, v ktorom som na svetovom šampionáte nastúpil. Pre mňa osobne je to veľmi cenný artikel, preto dúfam, že sa vydraží za vyššiu sumu, a že tými peniazmi dokážeme pomôcť ľuďom, ktorí ostali v núdzi,“ nechal sa počuť 36-ročný Šesták, ktorý v najcennejšom drese nastúpil 66-krát a strelil v ňom 13 gólov.

Zápas s Talianskom sa odohral 24. júna 2010 a Slováci v ňom po skvelom výkone triumfovali 3:2, vďaka čomu postúpili zo skupiny. Dres je zarámovaný a Stanislav Šesták ho po vydražení vlastnoručne podpíše. Dražba sa končí v pondelok 30. decembra o 23.00 h. Svoje ponuky môžete písať do komentárov pod príspevok na oficiálnom Facebooku FK Poprad.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk