ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rekord Trnavy v Európe Slovan nedorovnal. Daniel: Asi sme mali ťažších súperov
zdroj: TASR

Rekord Trnavy v Európe Slovan nedorovnal. Daniel: Asi sme mali ťažších súperov

Z dna až na vrchol. Takú cestu absolvoval v roku 2019 krídelník Erik Daniel, ktorý prvý polrok strávil mimo futbalu po tom, čo sa v Ružomberku nedohodol na novej zmluve a v tom druhom sa pomaly dostával do svojej najlepšej formy v drese Slovana.

V predkolách dostával ešte len minimálnu šancu, polovicu skupinovej fázy ale už odohral v základnej zostave. V Istanbule navyše skóroval, proti Brage pripravil dva góly. V Portugalsku trafil obrancu, ktorý vlastným gólom stanovil výsledok 2:2, na Tehelnom poli pripravil prvý gól Šporarovi. Belasí však neudržali dobre rozbehnutý zápas a prehrali 2:4. „Sme sklamaní, pretože sme chceli vyhrať. Braga nám to ale nedovolila, aj keď sme dvakrát vyhrávali. Prvý inkasovaný gól beriem na seba, neudržal som hráča pri rohu. V konečnom dôsledku ale súper ukázal vyššiu kvalitu a skúsenosti,“ zhodnotil posledný duel v Európe slovanista Erik Daniel.

Belasí získali štyri body a skončili v skupine na 3. priečke. „Viacerí sme boli prvý raz v Európe, možno sme v niektorých zápasoch za to platili daň. Nemáme sa ale za čo hanbiť, odohrali sme podľa mňa kvalitné stretnutia,“ poznamenal. Slovan tak nedokázal vyrovnať sedembodový rekord Trnavy. Tá pred rokom v Európe skončila rovnako tretia. Za sebou nechala belgický Anderlecht, postúpili Dinamo Záhreb a Fenerbahce. Za Slovanom skončil Besiktas a pred ním duo Braga – Wolverhampton. „Táto téma neodznela v kabíne ani raz. Vôbec sme sa o tom nebavili. Podľa mňa je nepodstatné, čo uhrala Trnava minulý rok. My sme mali asi ťažších súperov,rypol si 27-ročný krídelník.

Na konci roka 2019 budú uplynulých dvanásť mesiacov s láskou rekapitulovať takmer všetci slovanisti. Pre bývalého hráča Ružomberka to však budú trpké spomienky na prvú polovicu, kedy ho klub z Ružomberka vyradil z A-tímu za nepredĺženie kontraktu. „Pre mňa osobne to bol ťažký rok. Na začiatku to bolo úplne zlé, na konci som hral základ v skupine Európskej ligy. Prvý polrok bol nesmierne náročný a som rád, že som ho zvládol. Dúfam, že už nikdy nič také nezažijem. Tie mesiace bez futbalu mi chýbali, veľa vecí sa z mojej strany ešte musia zlepšiť, ale z pohľadu tímových výkonov môžem byť s touto polsezónou spokojný,“ doplnil Daniel, ktorý teraz plánuje s rodinou dovolenkovať doma na Slovensku.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk