ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Liverpool loví vo vodách Salzburgu, Haaland v hľadáčiku bundesligistov
zdroj: TASR/AP

Liverpool loví vo vodách Salzburgu, Haaland v hľadáčiku bundesligistov

Takumi Minamino sa už čoskoro môže stať prvým japonským futbalistom, ktorý bude hrať za FC Liverpool. Anglický klub rokuje o prestupe 24-ročného ofenzívneho stredopoliara z RB Salzburg, potvrdil vo štvrtok športový riaditeľ rakúskeho majstra Christoph Freund.

Minamino zaujal predstaviteľov Liverpoolu v oboch vzájomných dueloch v základnej skupine tohtosezónnej Ligy majstrov. Obhajca trofeje sa o postup do osemfinále obával až do posledného kola, v ktorom na ihrisku Salzburgu vyhral v atraktívnom súboji 2:0.

Minamino prišiel do Salzburgu z Cereza Osaka v roku 2015 a v zmluve má údajne stanovenú výstupnú klauzulu na 8,5 milióna eur. "Takumi je pripravený urobiť ďalší krok už v januári. Môžem potvrdiť, že v súčasnosti prebiehajú rokovania s Liverpoolom. Je pre nás cťou, že o našich hráčov majú záujem takéto veľkokluby," uviedol Freund.

zdroj: twitter.com

Interes je aj o ďalších ofenzívnych hráčov Salzburgu - s ôsmimi gólmi druhého najlepšieho strelca tohto ročníka Ligy majstrov Nóra Erlinga Brauta Haalanda a Kórejčana Hwanga Hee-chana. Nemecké médiá informovali, že Haalanda má na lane Borussia Dortmund. Periodikum Ruhr-Nachrichten tvrdí, že nórsky útočník vo štvrtok odletel do Dortmundu na rokovania. "Nebudem to komentovať," reagoval športový riaditeľ Borussie Michael Zorc. Ďalším záujemcom o Haalanda je podľa Kickeru aj RB Lipsko.

Iba 19-ročný Haaland nastrieľal v tejto sezóne 28 gólov v 22 stretnutiach. So Salzburgom má kontrakt až do roku 2023, výstupná klauzula hovorí o sume 20 miliónov eur.

zdroj: twitter.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Leipzig

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk