ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ohúril MLS, viedol slovnú vojnu so Zlatanom. Teraz má na stole ponuku z Barcelony
zdroj: TASR/AP

Ohúril MLS, viedol slovnú vojnu so Zlatanom. Teraz má na stole ponuku z Barcelony

Mexičan Carlos Vela by po fantastickej sezóne mohol učiniť životný krok. Skúsený 30-ročný útočník sa tohto roku zaskvel v americkej MLS. V drese FC Los Angeles odohral 31 zápasov, v ktorých dal 34 gólov. Bol najlepším strelcom a vyhlásili ho za najlepšieho hráča celej MLS. Aj napriek tomu, že svojmu tímu presnými zásahmi napokon nevystrieľal vytúžený premiérový ligový titul. Možno si však vystrieľal niečo ešte lepšie.

Na útočníka z Latinskej Ameriky zacielil španielsky gigant FC Barcelona. Katalánci chceli získať hviezdneho Mexičana už počas predošlého zimného prestupového obdobia. Vtedy však uprednostnili ponuku polročného hosťovania smerom k zakončovateľovi z Ghany Kevinovi-Princeovi Boatengovi. Rovnaká oferta by teraz mala ležať na stole Carlosa Velu. Aspoň tak tvrdí jeho reprezentačný spoluhráč Jonathan dos Santos.

"Je pravda, že dostal ponuku na stôl. Absolútne však netuším, ako s ňou naloží. Je nesmierne šťastný v Los Angeles. Je však unikátna možnosť, keď vás chce Barcelona - najlepší klub na svete. Ako Mexičan dúfam, že mu to vyjde," zaželal si úprimne hráč, ktorý je odchovancom "blaugranas" a za A-tím mužstva z Camp Nou si obliekal dres v rokoch 2009-2014. Citoval ho web ESPN.

Jeho nasledovníkom by mohol byť práve Vela, a to aj v 30 rokoch. Rodák z Cancúnu by sa mohol vrátiť do Európy, kde pôsobil už v období rokov 2005-2012 v londýnskom Arsenale. Väčšinu času však strávil na hosťovaniach. Svoj plný potenciál ukázal práve v MLS, kde sa dostal do konfliktu aj so slávnym Zlatanom Ibrahimovičom. Kontroverzného Švéda neumlčal ani tým, že strelil viac gólov ako on. "Velu rešpektujem, je to dobrý hráč. Urobili ste však veľkú chybu, keď ste ho porovnali so mnou. Nemakal som počas celej kariéry iba preto, aby som prišiel do MLS a bol porovnávaný s Carlosom Velom. Ferrari a Fiat sa porovnať nedajú. Na vrchole svojej kariéry hráva Vela v MLS. Kde som hral ja, keď som mal 29 rokov? V Európe, to je veľký rozdiel," hovoril svojho času "Ibra" ešte ako hrá LA Galaxy. "Čo sa týka štatistík, som lepší ako Zlatan," reagoval podľa talksport.com v slovnej vojne Vela.

Mexičan by ho však mohol definitívne umlčať angažmánom v Barcelone i vo veku okrúhlych 30 rokov. I keď by to bolo len v rámci polročného hosťovania. ESPN uvádza, že podľa kontaktov v Barcelone nebola za Velu predložená konkrétna ponuka. Isté však je, že "blaugranas" chcú vystužiť útočné rady či minimálne zaplátať dieru po Ousmanovi Dembélém, ktorého na dlhší čas vyradilo z hry zranenie. Samotný Vela sa k záležitosti zatiaľ nevyjadril. "Má prázdniny, nepýtal som sa ho na to, lebo ho nechcem rušiť. Akokoľvek sa rozhodne, budem zaňho šťastný," podotkol Dos Santos.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk