ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hamšík reaguje na prestup Boženíka a záujem CSKA Moskva. Aký bol jeho prvý prestup?
zdroj: Jozef Bedej

Hamšík reaguje na prestup Boženíka a záujem CSKA Moskva. Aký bol jeho prvý prestup?

Po skončení jesennej časti ligovej sezóny 2019/2020 ešte viac ožil prípad okolo prestupu Róberta Boženíka do zahraničia. Dvadsaťročný slovenský útočník sa však podľa svojho skúseného kolegu z reprezentácie Mareka Hamšíka vo svete nestratí.

Už pred niekoľkými týždňami prebehol médiami záujem ruského veľkoklubu CSKA Moskva, pričom prestupová suma sa mala pohybovať na úrovni osem miliónov eur. Pre MŠK Žilina mal ísť o veľmi významný obchod, keďže Boženíka nemal zastupovať žiadny hráčsky agent. Ako napísal šéf žilinského klubu Jozef Antošík, situácia sa mala zmeniť počas reprezentačnej prestávky. Hráča napokon zastupuje nová agentúra Martina Petráša, ktorej spolumajiteľom má byť aj Marek Hamšík.

Kapitán slovenskej reprezentácie sa k situácii okolo prestupu Róberta Boženíka vyjadril ešte minulý týždeň pri krste knihy Marek Hamšík - neapolská odysea. „Zachytil som, že sa okolo toho niečo deje. V celom prípade je trochu chaos, nevidím do toho tak detailne. Verím, že sa nájde správna cesta a nebude sa robiť okolo toho veľké haló. Robo je mladý chalan a potrebuje si všetko v pokoji vyriešiť,“ poznamenal Marek Hamšík, ktorý nemá o budúcnosť slovenského útočného klenotu obavy. „V posledných mesiacoch urobil veľký skok. V kvalifikácii ukázal fantastické veci. Má obrovské kvality a ani sa nečudujem, že je oňho taký obrovský záujem. Dúfam, že sa rozhodne správne a trafí ligu a klub, ktorý vyhovuje jeho štýlu. Som presvedčený, že nebude mať problém v akejkoľvek zahraničnej lige,“ dodal.

Dlhoročný hráč talianskeho SSC Neapol, ktorý predtým pôsobil v Brescii, Slovane Bratislava a JUPIE Podlavice, dnes pôsobí v čínskej Superlige. Boženík má možnosť ísť v jeho šľapajach, okrem atraktívnej ponuke z CSKA Moskva majú údajne záujem o služby Boženíka aj FC Janov, Atalanta Bergamo, ale aj ďalšie kluby z talianskej, respektíve nemeckej najvyššej súťaže. „Určite by som mu odporúčal skôr popredné európske súťaže, Rusko a Moskva sú už trochu viac smerom na východ. Vždy záleží všetko od dohody a podmienok, ale talianska, nemecká, prípadne španielska liga sú oveľa kvalitnejšie, zvučnejšie a stále je z nich bližšie do popredných európskych klubov,“ povedala legenda Neapola Hamšík a na margo medializovaného záujmu FC Janov doplnil: „Ich útočník si roztrhol krížny väz, zranil sa na dlhšie obdobie a hľadajú útočníka do základnej zostavy. Prečo by to nemohol byť Robo? Je mladý, perspektívny, pracovitý a správne drzý. Nevidel by som v tom žiadny problém.“

Tridsaťdvaročný stredopoliar pokrstil knihu vo štvrtok 5. decembra v Bratislave. Pri tejto príležitosti si rodák z Banskej Bystrice zaspomínal aj na svoj prvý odchod od rodiny a blízkych. „Určite to bolo ťažké obdobie. Keď som prestupoval do Slovana, ešte to nebol taký skok. Predsa, nebolo to ďaleko a nebola tam žiadna jazyková bariéra. V Taliansku boli ale úvodné týždne naozaj zlé. Priznávam, bola aj nejaká tá slzička. Treba však byť silný. Vy viete, kvôli čomu ste tam išli. Musíte sa venovať futbalu naplno a vtedy sa vám cesta otvorí. Už po pár týždňoch v Brescii si tréneri na tréningu všimli, že som hráč s veľkým talentom a pomaly ma posúvali do prvého mužstva. Treba teda byť pripravený, byť mentálne silný a dokázať na ihrisku svoju kvalitu,“ zakončil Hamšík.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: CSKA Moskva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk