ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vantruba končí v Pohroní. Aký bude jeho ďalší krok?
zdroj: foto: Lukáš Urbašík

Vantruba končí v Pohroní. Aký bude jeho ďalší krok?

Brankár Martin Vantruba má za sebou ostatné dva roky ako na sínusoide. Písal sa január 2018, keď sa rodák z Trnavy upísal Slavii Praha, polroka však ešte hosťoval v Spartaku, s ktorým získal ligový titul. Po presune do Česka sa ale nezaradil do hlavného tímu "zošívaných". Nasledovalo hosťovanie v Podbrezovej, ktorá zostúpila z Fortuna ligy do nižšej súťaže. V rámci aktuálnej sezóny sa gólman reprezentačnej "dvadsaťjednotky" dostal do Pohronia, tiež bojujúceho o záchranu.

Mladý perspektívny ochranca troch žrdí však už Žiaru nad Hronom nebude ďalej pomáhať v ambícii udržať sa medzi elitou. Na strednom Slovensku bol na polročnom hosťovaní a stále má kontrakt do konca decembra tohto roka. "Avšak rozhodol som sa, že zmluvu nepredĺžim. Chcel by som sa aj touto cestou poďakovať klubu, že mi dal šancu pravidelne chytať v najvyššej súťaži. Napriek tomu, že som nenastúpil vo všetkých stretnutiach, moja minutáž bola vysoká. S vyťaženosťou som spokojný," objasnil svoje rozhodnutie Vantruba v aktuálnom vydaní denníka Šport.

Rodák z "malého Ríma" odchytal v aktuálnej sezóne vo Fortuna lige 11 súťažných stretnutí. Dva razy si udržal čistý štít. Teraz sa vráti ku svojmu kmeňovému zamestnávateľovi. Pri fantastických výkonoch Ondřeja Kolářa je priam nepredstaviteľné, že bude v hlavnom meste našich západných susedov dostávať potrebnú zápasovú vyťaženosť. Porúčať by sa mohol v druhej polovici sezóny na ďalšie hosťovanie. Futbalový "lapač" však priznáva, že zatiaľ nevie, aký krok podnikne.

Martin Vantruba
Martin Vantruba nepomôže ďalej Pohroniu v záchranárskej misii. (foto: Rudolf Maškurica)

"V decembri si dám na chvíľku prestávku od futbalu. Chystám sa s kamarátmi do Prahy a s priateľkou do Londýna. Potom sa budem snažiť pripraviť čo najlepšie na variant, ktorý príde. Absolútne neviem povedať, aká situácia potom nastane. Mal by som sa v januári hlásiť v Slavii. Zatiaľ to vyzerá, že tam aj prídem na prvý zraz. Potom sa uvidí, čo bude ďalej," doplnil Martin Vantruba.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk