ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Príde Žilina o svoje opory? Boženík a Holec v hľadáčiku zahraničných veľkoklubov
zdroj: mskzilina.sk

Príde Žilina o svoje opory? Boženík a Holec v hľadáčiku zahraničných veľkoklubov

Zimné prestupové obdobie sa blíži a zdá sa, že v MŠK Žilina bude poriadne rušno. Dve aktuálne najväčšie hviezdy tímu sa totiž ocitli v hľadáčiku popredných zahraničných klubov.

Reprezentačný útočník Róbert Boženík by údajne mohol zamieriť do Ruska. S touto správou v stredu vyrukovali tamojšie médiá, podľa ktorých má o dvadsaťročného zakončovateľa eminentný záujem CSKA Moskva. Rodák z Terchovej nefiguroval v zostave „šošonov“ v stredajšom zápase Slovnaft Cup-u na pôde bratislavského Slovana, oficiálnym dôvodom bola jeho vysoká vyťaženosť, špekuluje sa však, že kvôli rokovaniam s CSKA bol dočasne vyradený z kádra. V minulej sezóne bol Boženík s 13 presnými zásahmi druhým najlepším strelcom Fortuna ligy, v aktuálnej sezóne strelil v 16 dueloch 3 góly. Pod trénerom Hapalom sa usadil v národnom tíme, za ktorý doposiaľ odohral 8 zápasov s bilanciou 4 góly. 

Štvrtý tím priebežného poradia ruskej Premier League by chcel Boženíka získať na hosťovanie do konca sezóny s následnou opciou na trvalý prestup. Na hrote útoku má nahradiť 21-ročného Fyodora Chalova, ktorý by mal v zime CSKA opustiť. „Boženík svojou hrou nápadne pripomína Chalova. Je nebezpečný v šestnástke súpera, má dobrý prvý dotyk i zakončenie. Navyše, je vysoký a fyzicky silný. Svojou postavou by pasoval do nemeckej Bundesligy či anglickej Premier League,“ píše sa na webe sportsdaily.ru s dodatkom, že o osemnásobného slovenského reprezentanta sa okrem CSKA zaujímajú aj nemenované nemecké kluby.

Okrem Boženíka by Žilina v zime mohla prísť aj o brankársku jednotku Dominika Holeca. Podľa informácií českého magazínu Žongl sa 25-ročný gólman stal zimnou prestupovou prioritou pre pražskú Spartu. V štvrtom tíme českej Fortuna ligy podľa všetkého končí 32-ročný rumunský brankár Florin Nita, s ktorého výkonmi v klube nepanuje spokojnosť.

Holec je od minulej sezóny pod Dubňom brankárskym číslom 1. V minulosti hosťoval v Tepličke nad Váhom, Pohroní, Zlatých Moravciach a v Senici. V lige stabilne podáva kvalitné výkony, čo neušlo ani pozornosti reprezentačných trénerov, ktorí ho naposledy zaradili do užšej nominácie.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: CSKA Moskva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk