ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kleščík a Zlaté Moravce? Vedenie ViOn-u reaguje na prestupové špekulácie
zdroj: AS Trenčín

Kleščík a Zlaté Moravce? Vedenie ViOn-u reaguje na prestupové špekulácie

Po tom, ako Peter Kleščík uplynulý víkend po zápase s Pohroním (0:1) priznal svoj koniec v klube AS Trenčín, vyrojili sa špekulácie, kam sa skúsený obranca zaradí od zimy. Portálu ProFutbal.sk tri nezávislé zdroje potvrdili interes Zlatých Moraviec, príchodu skúseného beka by sa údajne nebránili ani niektoré slovenské druholigové kluby.

Aj keď sa kluby spravidla nezvyknú vyjadrovať smerom k potenciálnym prestupom, vedenie ViOn-u spravilo výnimku. Príchod skúseného obrancu kategoricky vylučuje. „Na fámach ohľadom nášho záujmu o Petra Kleščíka nie je ani promile pravdy. Pri všetkej úcte a rešpekte k hráčovi, ani nás nenapadlo a ani nenapadne toto meno spájať so zimnými príchodmi do ViOn-u. Nemáme totiž žiadny dôvod na posilnenie stopérskych pozícií. V tíme máme Tótha, Pintéra, Asanoviča či Jacyho (Jacy Maranhao Oliveria - pozn. red.). Na dve miesta v zostave máme mnoho kvalitných a výborných stredných obrancov. Sme maximálne spokojní, preto nepotrebujeme tieto pozície dopĺňať ani meniť,“ povedal pre ProFutbal.sk generálny manažér Zlatých Moraviec Marek Ondrejka.

Aktuálne šiesty klub najvyššej slovenskej súťaže inkasoval v doterajších 17. kolách dvadsať gólov, po štatistickej stránke má teda tretiu najlepšiu defenzívu vo Fortuna lige. Stabilnou stopérskou dvojicou je Chorvát Antonio Asanovič (17 štartov) a Michal Pintér (14), brankárskou jednotkou mužstva je Branislav Pindroch, ktorý v sedemnástich stretnutiach vychytal až sedemkrát čisté konto. Záujem zlatomoraveckého klubu o 31-ročného rodáka z Čadce Petra Kleščíka potvrdili portálu ProFutbal.sk tri od seba nezávislé zdroje, za nesprávne informácie, ktoré sme uverejnili, sa ospravedlňujeme.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk