ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šlágru chýbali iba góly. Ľudia môžu byť spokojní, hovoril Daniel
zdroj: foto: mskzilina.sk

Šlágru chýbali iba góly. Ľudia môžu byť spokojní, hovoril Daniel

Futbalový šláger kola aj decembra ponúkol divákom takmer všetko, čo mohol. V dobrej atmosfére pred celkom slušne zaplneným hľadiskom hrali popredné slovenské tímy o víťazstvo od úvodných do posledných minút. Hra mala tempo, hluché minúty absentovali, gólových šancí bolo na oboch stranách dostatok, svoju úlohu zvládli aj rozhodcovia. Na slovenské pomery nie málo.

Jediné, čo chýbalo, boli góly. Po zápase ani jedno z mužstiev za dvomi stratenými bodmi netrúchlilo. Žilinčania uznali, že Slovan mal gólových tutoviek viac, hostia boli zase radi, že po náročnom zápase v Istanbule, ktorý navyše prehrali v samom závere, a náročnom cestovaní uhrali bod. Náskok pred Dunajskou Stredou sa síce o dva body stenčil, no aj tak je sedembodový.

S Holecom hrala aj žrď. Dvakrát

Jednoznačne najlepším hráčom Žiliny v súboji s jesenným majstrom bol brankár Dominik Holec. Pochytal viacero šancí, no mal aj niekoľkokrát šťastie, najmä v úvodnej štvrťhodine druhého polčasu. „Zachytal som si, ale od toho som v bráne, aby som tímu pomohol. Všetci sme čakali, že Slovan bude mať šance. V prvom polčase sme ich mali viac ako súper, ale nepodarilo sa nám skórovať. V druhom ich mali viac oni, ale od toho som v bráne, aby som niečo chytil. Veľmi mi pomohli aj chalani predo mnou, za čo som im vďačný. Škoda, že sme vpredu nepremenili niečo zo šancí, čo sme si vypracovali. Remíza je zaslúžená,“ povedal po zápase brankár Žiliny.

Žilina hráči (Dominik Holec)
Dominik Holec žiaril spokojnosťou pred i po dueli. (foto: mskzilina.sk)

Najviac si vydýchol pri šanci Rataa v 57. minúte, kedy slovanista opečiatkoval strelou žrď, lopta sa mu odrazila do nohy, opäť do žrde a mimo bránu. Mali sme vtedy trochu šťastia, ale to praje pripraveným. Som rád, že z toho nebol gól, aj keď to bolo na hrane. Za seba som rád aj za to, ako som stihol vyraziť center, ktorý Šporar dorážal hlavou. Stihol som sa presunúť a loptu chytiť. Každá šanca, v ktorej sa Šporar ocitne, je pre brankára náročná. Je top strelec, čo aj dokazuje v každom zápase, v ktorom nastúpi. Som rád, že sme neinkasovali nielen od neho, ale ani od ďalších kvalitných hráčov Slovana,“ dodal strážca žilinskej brány Dominik Holec, ktorý pred zápasom obdržal cenu pre hráča súťaže za október.

Šporar pochválil brankára súpera

Žilinčania si museli dávať pozor najmä na slovinského kanoniera Andraža Šporara, ktorý síce v Žiline neskóroval, ale inak v každom zápase robí obrane súpera a brankárom veľké starosti. „V Žiline je ťažké hrať na umelej tráve, ale prišli sme na zápas s tým, že chceme hrať dobrý futbal. Pre nás nebolo jednoduché prísť po zápase Európskej ligy v Turecku do Žiliny, ktorá je doma silná, hrá dobre a rýchlo. Bolo to ťažké, ale sme profíci. Chýbal tomu iba gól na našej strane, hoci bolo veľa šancí na oboch stranách,“ povedal po dueli v Žiline Šporar.

S vybojovaným bodom spod Dubňa spokojný bol aj nie. „Neviem, či bola remíza spravodlivá. Mali sme viac šancí, ale keď ich nedáme, nemôžeme vyhrať. Brankár Holec chytal perfektne, chytil všetky naše šance. Obrana súpera hrala tiež dobre, boli sme však asi o trošku lepší,“ tvrdil Šporar.

Róbert Boženík
Súboj kanonierov Boženík vs. Šporar skončil nerozhodne. (foto: mskzilina.sk)

Veľkú šancu na gól mal aj dobre hrajúci Erik Daniel. V prvom polčase sa jeho strela iba tesne nevošla medzi tri žilinské žrde. „Sme sklamaní z remízy, pretože sme mali viac šancí, ale ľudia môžu byť napriek tomu spokojní, lebo sme im ponúkli dobrý futbal. Pri mojej príležitosti som si loptu zle prebral a trafil som loptu zle, takže moja chyba,“ priznal sa krídelník Slovana.

Regenerácia je pred pohárom základ

Oba tímy sa chystajú už na pozajtrajší večerný duel, kedy od 18.30 h odohrajú spolu na Tehelnom poli domáce pohárové osemfinále. Gól už tentoraz bude musieť padnúť, minimálne z pokutových kopov. „Musíme zlepšiť finálnu fázu a dobre zregenerovať. Máme dosť cestovania, musíme si riadne oddýchnuť a pripraviť sa na zápas,“ dodal Daniel.

Žilinčania v prvom sezónnom meraní síl remizovali v Bratislave 1:1. V pohári nechcú ešte skončiť, takže budú musieť byť v útoku efektívnejší. „Zápas so Slovanom v lige bol náročný. Treba sa dať čo najskôr dokopy a na stredu dobre zregenerovať. Slovan má obrovskú kvalitu a spravíme všetko pre dobrý výsledok a postup,“ povedal pred pohárovým duelom brankár Dominik Holec.

Žilina fanúšikovia
Fanúšikovia Žiliny išli kolegom príkladom. (foto: mskzilina.sk)

Jedinou hrubou škvrnou zápasu bolo správanie fanúšikov Slovana v sektore hostí. Okrem vytrhania a poškodenia niekoľkých desiatok sedadiel totálne zdemolovali priestory pod svojím sektorom, kde sa nachádzajú toalety. Vytrhali a poškodili všetko, čo sa vytrhať a poškodiť dalo, dokonca aj elektrické káble. Žilinský klub tak bude musieť celé priestory toaliet opäť sfunkčniť a sektor dať do pôvodného stavu. Pritom by stačilo, aby niektorí jedinci používali namiesto sily radšej mozog.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk