ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Praženica o únave hráčov, Ščasný o čokoláde a kakau: Toľko rasistov som ešte nevidel
zdroj: Jozef Bedej

Praženica o únave hráčov, Ščasný o čokoláde a kakau: Toľko rasistov som ešte nevidel

Dva zápasy, dve remíza a platilo to v prípade obidvoch gólov. Diváci v Zlatých Moravciach nevideli gól ani pri trinástich streleckých pokusoch domáceho ViOn-u či hosťujúcej Senice. Zverenci trénera Karola Praženicu si tak znovu museli deliť body so súperom po tom, ako v predošlom fortunaligovom kole venovali bod Pohroniu za remízu 1:1. Záhoráci zase pred týždňom remizovali na pôde Ružomberka 2:2.

"Pripravovali sme sa na kvalitné mužstvo, ktoré malo vyhrať na Liptove. Potvrdili to rýchlosťou aj technikou. Na našom ťažkom teréne sa lepšie pohybovali práve oni, my sme pôsobili ťažkopádne, máme staršie mužstvo," začal na úvod domáci kouč Praženica. Súperovi futbalisti mu robili problémy svojou rýchlosťou. Rozhodol sa preto pre taktickú zmenu. "Po polčase sme preto museli zmeniť rozostavenie, prešli na troch stopérov. Druhý polčas sme hrali lepšie, kopali sme 11 rohových kopov, v štandardkách sme však neboli nebezpeční. Nakoniec súper v nadstavenom čase trafil brvno aj tyč, napriek tomu si myslím, že remíza je spravodlivá," pokračoval lodivod Zlatomoravčanov, ktorí v štatistikách vyzreli na svojho súpera iba pri rohových kopoch. Senica bola lepšia v držaní lopty, strelách na bránku i mimo ňu.

Aj preto Praženica úprimne priznal: "V tomto stretnutí sme si len ťažko zaslúžili vyhrať. Bol to remízový duel. Viac ma mrzí meranie síl v Pohroní spred týždňa (1:1), kde sme mali veľa šancí na gól, v takých zápasoch, kde máte na to vyhrať a nevyhráte, to mrzí viac. Budeme sa ešte snažiť získať čo najviac bodov a uvidíme, na čo to bude stačiť." Otvorene povedal aj to, že mužstvo má problém s nahusteným kalendárom. Aj vzhľadom na priemerný vek hráčov. "Máme trochu problém, je koniec jesene a mužstvo máme zložené tak, že viacerí starší hráči cítia zápasovú záťaž. Sedemnásť kôl a štyri pohárové konfrontácie je cítiť a vidieť na pohybe. I preto sme prešli na troch stopérov. Bola by samovražda ostávať dvaja na dvoch. Pri troch stredných bekoch nechodili súperovi futbalisti tak veľa do brejkov," uzavrel Praženica.

Zlaté Moravce - Senica
foto: Jozef Bedej

Trénera Seničanov Michala Ščasného mrzelo, že jeho tím znovu získal len bod. Krivdu cítil už po zápase s Liptákmi, adresoval ju však smerom k rozhodcom. Tentoraz si bol vedomý, že za nevýhru Senice mohla iba slabá efektivita.  "Pre mňa osobne, aj pre mužstvo, strata dvoch bodov, čo sa stalo znovu už v stretnutí s Ružomberkom. Hrali sme dobrý futbal, ale chýbala nám nadstavba - góly. Keď nedáte góly nemôžete vyhrať, dnes to bol šesťbodový zápas, z ktorého však máme iba bod. Rovnako ako predtým. Chceli sme sa odtrhnúť od spodku tabuľky, čo sa nepodarilo," mrzelo niekdajšieho kouča Trnavy.

Zarmútil ho však aj iný fakt - priaznivci na zlatomoravských tribúnach, ktorí v zápase adresovali futbalistom Senice viaceré rasistické pokriky. "Toľko rasistov na tribúne som ešte nezažil. Aby ľudia desať minút vkuse nadávali hráčom do čokolád a kakaa a že máme takých hráčov... Príde mi to úsmevné, ale aj choré, že sa to deje na tribúnach. Pre mňa sú to chudáci. Zlaté Moravce majú troch Brazílčanov a neuvedomujú si to. Úbohosť," hnevalo Ščasného.

Zlaté Moravce - Senica
foto: Jozef Bedej

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk