ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Doma sme silnejší, budeme hrať ofenzívne, hlásia mladí slovanisti pred odvetou s Rangers
zdroj: facebook/ŠK Slovan Bratislava

Doma sme silnejší, budeme hrať ofenzívne, hlásia mladí slovanisti pred odvetou s Rangers

Všetko alebo nič. Starších dorastencov bratislavského Slovana čaká v stredu 27. novembra neľahká úloha. V odvete 2. kola UEFA Youth League (mládežnícka Liga majstrov) sa na domácej pôde na Pasienkoch pokúsia zmazať dvojgólové manko a vyradiť z prestížnej súťaže škótsky Rangers FC. Duel má výkop o 17.00 h.

V úvodnom vzájomnom zápase bol škótsky tím lepší a svoju prevahu korunoval dvoma strelenými gólmi. Slovanisti si však mohli vypracovať lepšiu východiskovú pozíciu pred odvetou, ešte v prvom polčase skončila strela Tótha na brvne a v závere zrazili domáci obrancovia nádejný pokus Lavrinčíka na rohový kop. „Musíme si športovo priznať, že Rangers bol v prvom zápase lepší. Duel mal vysoké tempo a nasadenie, viackrát nás podržal brankár Trnovský, pričom v závere sme mohli znížiť na 1:2, čo by bol smerom do odvety oveľa lepší výsledok. Neskladáme zbrane, kým bude žiť šanca na postup, tak budeme bojovať. V prvom stretnutí sme spoznali silné stránky Rangers, no zároveň vieme, čím ich môžeme prekvapiť,“ cituje skslovan.com trénera tímu Vladimíra Gálu.

Starší dorastenci bratislavského Slovana budú v stredu bojovať o postup do ďalšej fázy UEFA Youth League (foto: skslovan.com)

„Belasí“ vedia, že ak inkasujú, budú musieť streliť štyri góly. Základom tak bude pozorná defenzíva. „Súper nás v prvom zápase vysoko napádal, s vyšším postavením krajných obrancov. Chceme sa pripraviť tak, aby sme po zisku lopty boli schopní dostať sa cez kraje s väčším počtom hráčov dopredu, vo finálnej fáze musíme byť maximálne presní a využiť šance. Vieme, že tých šancí zrejme nebude veľa, o to je dôležitejšia koncentrácia v zakončení. Vieme, že nesmieme inkasovať, potom by sa nám hralo veľmi ťažko. Pre chalanov to aj z taktického pohľadu bude o niečom úplne inom než v lige, ale určite získajú cennú skúsenosť. Do zápasu vstúpime s vedomím, že ak chceme ešte zabojovať o postup, musíme dať gól a zdramatizovať vývoj dvojzápasu,“ predstavil možný recept na súpera Gála, ktorý pravdepodobne znovu využije služby trojice hráčov z juniorky Martina Trnovského, Samuela Habodasza a Denisa Potomu. 

Kapitán Samuel Lavrinčík sľubuje aj kvalitnejší výkon v ofenzíve, než tomu bolo v zápase v Škótsku. Dopomôcť by k tomu malo práve domáce prostredie. Na duel prvého kola s Ludogorcom Razgrad prišlo v Bratislave aj v nepríjemnom daždivom počasí cez tisíc divákov. „Rangers má v Európe svoje meno, verím, že ľudia si nenechajú ujsť túto prestížnu konfrontáciu a podporia nás. Naposledy s Ludogorcom nám doma veľmi pomohli, všetci si prajeme, aby prišli aj teraz,“ zaželal si na záver Vladimír Gála.

zdroj: youtube.com/ŠK Slovan Bratislava

Držitelia permanentiek majú vstup na zápas ŠK Slovan U19 – Rangers FC U19 zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky. Cena vstupenky je 3 eurá, pre deti a mládež do 18 rokov je vstup voľný.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Mládež

Pozri viac

HOKEJ.sk