ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zlatá lopta pre Cristiana Ronalda? Bolo by to nelogické, tvrdí Casillas
zdroj: TASR/AP

Zlatá lopta pre Cristiana Ronalda? Bolo by to nelogické, tvrdí Casillas

Debaty a diskusie o tom, kto by mal tohto roku obdržať prestížne individuálne ocenenie Zlatá lopta, sa neustále stupňujú. O celkovom víťazovi Ballon d'Or, ktorý udeľuje prestížny magazín France Football, sa rozhodne 2. decembra v Paríži. Triumfovať bude jeden z trojice Lionel Messi - Virgil van Dijk a Cristiano Ronaldo. Favoritmi sú prví dvaja zmienení futbalisti, môže však nastať aj prekvapenie.

Talianske médiá ešte pár týždňov dozadu vyrukovali s informáciou, že držiteľom tohto ocenenia sa pre rok 2019 stane portugalský zakončovateľ, ktorý by pridal do svojej vitríny celkovo šiestu Zlatú loptu. Novinári z France Football už mali rodáka z Madeiry oboznámiť s touto skutočnosťou a natočiť s ním dokrútku, ktorá bude premietaná na galavečeri. Aspoň to píšu Taliani. Francúzi sa bránia tvrdením, že išlo iba o exkluzívne interview.

Ak by sa tieto informácie potvrdili, viacerí by zrejme verejne vyjadrili nespokojnosť. Svoj názor ohľadom tejto situácie vyjadril aj legendárny španielsky brankár Iker Casillas. Ten sa nezastal svojho bývalého spoluhráča z Realu Madrid, ktorého víťazstvo by podľa neho bolo nelogické. Narážal na fakt, že jeho konkurenti z Argentíny a Holandska už tohto roku získali iné prestížne ocenenia za skvelé výkony. "Van Dijk bol vybraný ako najlepší hráč roka podľa UEFA, Messi bol najlepší futbalista podľa FIFA. Ak by Cristiano vyhral Zlatú loptu, zdalo by sa mi, že postupy, ktorých sa držíme v rámci futbalu, sú veľmi nelogické, čo poviete?" - pýtal sa gólman FC Porto prostredníctvom svojho twitteru.

Cena Ballon d’Or sa udeľuje najlepšiemu hráčovi za kalendárny rok. Do úvahy sa berie každý zápas na klubovej aj reprezentačnej úrovni vrátane priateľských. Zohľadňujú sa tímové aj individuálne úspechy jednotlivcov. Víťaza Zlatej lopty vyberie dohromady 193 hlasujúcich športových novinárov.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

HOKEJ.sk