ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Poprad pocítil absenciu Šestáka, tréner Petruš: Stále je o čo hrať
zdroj: jäzva

Poprad pocítil absenciu Šestáka, tréner Petruš: Stále je o čo hrať

Medzi najnegatívnejšie prekvapenia v druhej lige patrili na jeseň výsledky FK Poprad. Podtatranci boli pred sezónou opäť stavaní do role jasného favorita na prvenstvo, tesne pred koncom jesennej časti navyše aj vedenie klubu odtajnilo postupový cieľ. Zverenci trénera Mareka Petruša ale prehrali až šesť zo sedemnástich zápasov a prezimujú na štvrtej priečke.

Pod Tatrami nemôže byť o spokojnosti ani reč. Pozitívom je azda len kvalitná defenzíva, veď mužstvo inkasovalo iba šestnásť gólov, čo je najmenej v celej súťaži. Na druhej strane, po tom, ako Stanislav Šesták zavesil kopačky na klinec, nenašiel sa za neho adekvátny nástupca. Svedčí o tom iba 26 strelených gólov, čo je o dvanásť menej, než nastrieľala Dubnica, ba dokonca až o štrnásť menej, než má na konte líder tabuľky z Banskej Bystrice.

„Pred sezónou skončili v tíme viacerí hráči – Šesták, Palša, Holiš, Hric, počas jesene Streňo. Viacerí z nich boli nosnými hráčmi. Naopak, do mužstva prišli Andrić, Junior, Arthur, Jančak, z B-mužstva Dzurjo a dorastenec Olejník. Mužstvo sa vhodne doplnilo, samozrejme, nahradiť Stana Šestáka nebolo ľahké. Určite nám chýbali hlavne jeho góly. Dragan Andrić sa síce stal so šiestimi gólmi našim najlepším strelcom, ale dôležité bodové góly Šestáka chýbali. Spôsob hry sme po odchode Šestáka vôbec nemenili, hrali sme stále rovnako. Na jeho pozíciu hrotového útočníka prišiel Andrić. On prišiel ako kanonier a koncový hráč,“ povedal v hodnotení jesene pre fkpoprad.sk na margo nevýraznej ofenzívy tréner Marek Petruš.

Stanislav Šesták
Stanislav Šesták zavesil kopačky na klinec a presedlal na funkcionársku dráhu. Jeho góly Podtatrancom výrazne chýbali (foto: FK Poprad)

Svoje úlohy si teda v Poprade lepšie plnili defenzívni hráči, na čele so skúseným brankárom Malecom, ktorý sa zaradil medzi najlepších gólmanov druhej ligy. Potešila tiež prítomnosť viacerých mladých talentov. Najviac minút odohral útočník Tibor Slebodník, ktorý naznačil potenciál. „V úvode mal celkom dobrú formu, lenže z jeho pozície chýbali góly. V jeseni strelil jeden gól v druhej lige a dva v pohári, na mladého chlapca je to dobré, ale od útočníka sa čaká viac gólov. Jeho výkonnosť ale bola výborná. Stano Olejník si musel prevažne plniť povinnosti v staršom doraste, kde patrí medzi lídrov. Keďže zápasy sa väčšinou prelínali, veľa príležitostí nedostal. Na Slovane nám gólom pomohol k zisku bodu. Dzurjo dostal príležitosť iba v pohárových stretnutiach. Väčšinu svojich zápasov odohral v B-mužstve. Zabudnúť netreba na Sama Kubu, ktorý sa v príprave javil veľmi dobre, v úvode hrával v základnej zostave, žiaľ, potom sa vážne zranil v dorasteneckom zápase,“ vyzdvihol prínos mladíkov 44-ročný kormidelník.

Úvod sezóny pri tom Popradu vyšiel relatívne dobre, keď z úvodných desiatich zápasov až osem vyhral a podľahol iba konkurentom v boji o popredné priečky Skalici a Banskej Bystrici. Kríza na mužstvo doľahla na konci septembra po prehre 0:1 v Bardejove. „Bol to smolný zápas, v ktorom sme nedali penaltu a následne sme inkasovali vlastný gól. Nasledovala nešťastná domáca prehra so Žilinou B. Potom sme ale zvládli dva zápasy v Šamoríne a doma s Ružomberkom B, takže žiadna extra kríza to nebola,“ obhajuje sa Petruš, ktorý ale rozhodne nemôže byť spokojný so samým záverom, v ktorom jeho tím podľahol Púchovu a Podbrezovej a remizoval s rezervou Slovana Bratislava: „Posledné tri zápasy nám nevyšli, v Púchove, aj doma s Podbrezovou sme prehrali gólom v nadstavenom čase.“

Poprad radosť
Poprad prezimuje na štvrtej priečke v tabuľke. Zatiaľ nevedno, či v tíme nastane veľký prievan (foto: FK Poprad)

Napriek štvrtému miestu sa kormidelník modro-bielych snaží myslieť pozitívne. Strata na prvé dva tímy v tabuľke je sedembodová, ťakže stále je reálne zabojovať o vysnený postup medzi slovenskú elitu. „Samozrejme, posledné tri zápasy nám nevyšli, ako by sme chceli. Ak by sme v nich získali o štyri body viac, bolo by to k spokojnosti. V porovnaní s minulým rokom sme získali na jeseň o jeden bod viac. V tabuľke pravdy sme boli vlani na nule, teraz máme plus štyri body. Na jar je tak stále o čo hrať. Posledné zápasy ale, samozrejme, mrzia,“ uzavrel pre fkpoprad.sk hlavný tréner Marek Petruš, ktorého pravou rukou je Ivan Lapšanský.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk