ProFutbal.sk ProFutbal.sk

„Belasí“ mladíci vonku bezzubí, doma ale obrali o body Poprad, Skalicu či Podbrezovú
zdroj: skslovan.com

„Belasí“ mladíci vonku bezzubí, doma ale obrali o body Poprad, Skalicu či Podbrezovú

Najhoršie spomedzi nováčikov v druhej lige sa na jeseň darilo rezerve bratislavského Slovana. Zatiaľ, čo FC Košice, Púchov a Ružomberok B sa dokázali umiestniť tesne nad zónou zostupu, „belasí“ prezimujú na predposlednej pätnástej priečke. Aktuálne ich od záchrany delí päť bodov.

Do celoštátnej súťaže pritom mladý káder nevstúpil vôbec zle. V úvodnom kole prehral v Poprade iba tesne 0:1, no následne doma na Pasienkoch deklasoval favorizovanú Skalicu 4:0 a postaral sa o jedno z najväčších prekvapení jesene. Nasledovala však päťzápasová šnúra prehier, ktorú len čiastočne zachránil vylepšený záver, v ktorom si slovanisti na svoje konto pripísali remízy s Ružomberkom B a s Popradom či víťazstvá nad Púchovom a Podbrezovou. Veľkou zmenou bola výmena trénera, keď Jána Kozáka ml., ktorý bol povýšený do „áčka“, nahradil vo funkcii Szilárd Németh.

V sedemnástich dueloch „belasí“ nazbierali štrnásť bodov s vysoko negatívnym skóre 14:30. Zaujímavosťou je, že všetky body nazbierali na domácom ihrisku, vonku ako jediný tím z celej ligy Slovan nezískal ani bod a vo ôsmich zápasoch na ihriskách súperov mal skóre 1:20. „Aj vo vonkajších zápasoch treba začať od začiatku naplno a bez prehnaného rešpektu. Máme na to, aby sme sa súperom vyrovnali v súbojoch a zdravej agresivite. Musíme ukázať viac sebavedomia, verím, že na jar začneme voziť body aj zvonku,“ zaželal si v hodnotení na klubovom webe 42-ročný kormidelník „béčka“ Szilárd Németh

Juniorke "belasých" robili najväčší problém zápasy na ihriskách súperov, kde nezískali ani bod (foto: skslovan.com)

Na jar sa bude v druhej lige hrať iba trinásť kôl, takže tímy, pomýšľajúce na záchranu, nebudú mať priestor na ďalšie zaváhania. Slovanu by po novom roku mohli výraznejšie vypomôcť hráči z prvoligového „áčka“. Na jeseň to tak nebolo, keďže mužstvo Jána Kozáka ml. malo nesmierne náročný program. „V úvode ročníka sme aj po trénerskej zmene boli v špecifickej situácii. Domáce zápasy sme zvládli veľmi dobre, sklamaním je bilancia z ihrísk súperov. Je fakt, že vzhľadom na nabitý program prvého tímu chodilo za juniorku oveľa menej hráčov z A-mužstva, viac ich bolo prakticky len v zápase s Púchovom. Veľmi nám pomohol príchod skúsenej dvojice Erik Čikoš a Lukáš Pauschek, v závere jesene sa strelecky presadzoval Georgios Tzovaras. Mladým hráčom v juniorke vysvetľujem, že toto je pre nich šanca, ktorá im môže v kariére významne pomôcť. Majú jedinečný priestor hrávať druhú ligu a rozvíjať sa v každom zápase,“ prízvukuje niekdajší kanonier, ktorý strelil v slovenskej reprezentácii úctyhodných 22 gólov.

Cieľom prakticky vyše polovice tímov z druhej lige je záchrana. Toto slovíčko sa bude počas dlhej zimnej prestávky najčastejšie skloňovať i v prípade B-mužstva Slovana Bratislava. „Záver jesene bol pomerne vydarený, v náročných dueloch sme získali osem bodov. Teraz máme priestor, aby sme popracovali na nedostatkoch a posunuli chalanov ešte na vyššiu úroveň. Ešte mesiac budeme trénovať, potom dostanú hráči voľno a po dvoch týždňoch si začnú plniť individuálne tréningové plány. V úvode januára nabehneme do zimnej prípravy, budeme mať osem týždňov, aby sme sa čo najkvalitnejšie pripravili na jarnú časť. Urobíme maximum, aby sme sa v tabuľke vyšplhali vyššie a udržali druhú ligu aj pre ďalšiu sezónu,“ uzavrel odhodlane Szilárd Németh.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava B

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk