Janečka sa stal v Karvinej útočníkom, klub má problém so strieľaním gólov
zdroj: facebook/MFK Karviná

Český prvoligista MFK Karviná trávi novembrovú reprezentačnú prestávku ako tím s najhoršou formou spomedzi domácej súťaže. Mužstvo stráca po piatich prehrách v rade a šnúre siedmich duelov bez víťazstva len jeden bod na dno tabuľky. Najnovšie to stálo miesto aj trénera Františka Straku.

Za posledných spomínaných sedem duelov Karviná vypadla z českého pohára s druholigistom zo Žižkova a okrem remízy s poslednou Opavou všetky duely prehrala. Tím trápi strelecká mizéria, ktorá trvá už celú jeseň. Od začiatku septembra zaznamenala Karviná len jeden gól pri remíze s Opavou (1:1), vo zvyšných deviatich stretnutiach vyšla naprázdno. „Je zbytočné o tom stále hovoriť. Musíme začať konať, aj keď to tvrdíme možno už piaty zápas. Každý musí vstúpiť do seba a začať pracovať inak. Takto to ďalej ísť nemôže,“ burcuje v rozhovore pre iDnes.cz slovenský futbalista Marek Janečka.

Tridsaťšesťročný harcovník je známy ako defenzívny pilier, v poslednom kole v Ostrave ho však tréner Straka pri svojej derniére dokonca postavil na hrot útoku. Ťah nevyšiel, mužstvo prehralo rozdielom triedy a na bránu Baníka neletela ani jedna strela. „Prvý polčas sme len nakopávali lopty, čo je ťažké, pretože proti nám stáli urastení stopéri. Skôr sme mali zlepšiť kombinačnú hru,“ hovorí netypický útočník. „Budem hrať tam, kam ma tréner postaví. Väčšinou sa hráči s pribúdajúcim vekom posúvajú v zostave dozadu, v mojom prípade je to opačne, čo je zaujímavé. Nie som typický útočník, takže som sa snažil robiť, čo bolo v mojich silách,“ dodal bývalý hráč trnavského Spartaka.

Janečka nie je jediným Slovákom v drese neúspešnej Karvinej, v útoku aktuálne absentuje pre zranenie najlepší strelec z minulej sezóny Dávid Guba, po výpadku znova nastupuje Martin Bukata, väčšinu sezóny chytal 33-ročný Libor Hrdlička, viacero štartov má na konte aj ľavý bek Matúš Čonka, pomenej stopér Ján Krivák. Stabilné miesto má aj bývalý hráč Slovana Srb Milan Rundič.