Hrnčár z Pohronia: Slovanista si otvoril strelecký účet v Trnave, nováčik neklesá na duchu
zdroj: facebook/FK Pohronie

Pohľad Pohronia na formu Spartaka Trnava mohol byť dvojaký – buď si mohol brúsiť zuby na tím, ktorý mal posledný mesiac kopec smoly a samé prehry, alebo mohol mať strach, aby si kvalitný súper nezgustol v poslednom domácom zápase roka 2019 práve na nich. Zápas sa vyvíjal oboma smermi: v prvom polčase sa nováčik dostal do vedenia vďaka teču domáceho obrancu, pri druhom útoku zvýšil na 2:0. Po zmene strán ale andeli zapli na najvyššie obrátky a stratený duel dokonale otočili.

Gólu predbiehala bizarná situácia: Tešija zachytával odrazenú loptu, aby mohol hádzať aut, tá však ešte neopustila hraciu plochu a Pohronie získalo štandardku. Center Pellegriniho obrana odvrátila, loptu do šestnástky nakopol späť Dzurík, Nosko poľahky vyhral hlavičkový súboj s Mesíkom a Hrnčár nechránený Turňom zvýšil nečakané vedenie nováčika na 2:0. „Videl som, že lopta letí na Nosa, ktorý je vysoký a dobrý hlavičkár, preto som cítil, že môže súboj vyhrať a poslať loptu za seba. Bránu som ani nevidel, strieľal som inštinktívne a navyše ľavou nohou,“ popísal prvý gólový moment v prvej lige odchovanec Slovana David Hrnčár.

Pre odchovanca Slovana, ktorý ešte nedávno strelecky hviezdil v tretej lige za belasú juniorku, si tak pri štrnástom štarte za Pohronie vo Fortuna lige pripísal prvý presný zásah. Zhodou okolností, na ihrisku najväčšieho rivala z Trnavy, čo malo preňho osobitú príchuť. Cítil som v sebe takú motiváciu, akoby išlo o derby. Musím sa priznať, dať na tomto krásnom štadióne gól, navyše ako slovanista, má niečo do seba. Asi mi to fanúšikovia aj dali pocítiť. Škoda však, že ten gól nebol trojbodový, lebo z neho nemám žiadnu radosť,“ poznamenal mladík, od ktorého ako treťoligového kanoniera niektorí fanúšikovia čakali väčší gólový prínos. „Tretia najvyššia súťaž sa s Fortuna ligou ani nedá porovnávať. Nemyslím si, že som na premiérový gól čakal pridlho. Som rád, že to padlo, ale pevne verím, že zaznamenám dôležitejšie góly.“

Slovan - Pohronie (Arťom Suchockij, Dávid Hrnčár)
Po zápase na Tehelnom poli ho pochválil aj tréner Slovana Ján Kozák. Hrnčár je stále kmeňovým hráčom belasých. (foto: TASR)

Pohronie zažíva po postupe z druhej najvyššej súťaže studenú sprchu. Od posledného víťazstva už ubehol viac ako štvrťrok, stalo sa tak 3. augusta na ihrisku Ružomberka. Aktuálne teda nováčik ťahá 4-zápasovú sériu prehier a 12-zápasovú šnúru bez víťazstva. „Pochopiteľne, keď nevyhrávate, máte všelijaké myšlienky. Premýšľate, prečo niečo nefunguje, čo máte robiť inak. Niekedy tomu nerozumiem. Máme dobré zápasy, predvádzame dobré výkony, ale príde niečo, nepremeníme jednu šancu a dostaneme dva góly. Aj keď si veríme, máme víťaznú mentalitu, niekde sa to skrátka zlomí,“ krúti hlavou v rozhovore pre ProFutbal.sk 21-ročný futbalista.

Podobný priebeh mal aj zápas v Trnave. „Prvý polčas bol z našej strany výborný, do kabíny sme išli za stavu 2:0 a hovorili sme si, aby sme udržali skóre a dodržiavali taktické pokyny. Neviem, čo sa stalo, ale zrazu nás Trnava totálne zatlačila, získala enormný tlak, my sme sa len bránili a často sme iba odkopávali lopty, aby sme sa aspoň vydýchali. Domáci zakladali akciu za akciou, prakticky sme si tie góly pýtali.“ Vyhrávať v Trnave 2:0 je veľká vec, ale prísť o taký náskok za jeden polčas a odchádzať s prehrou, môže poriadne naštrbiť psychiku. Ja si ale nemyslím, že to s nami niečo spraví. Nehrali sme tak, ako sme chceli, rozoberieme si to. Na minulosť sa ale nemôžeme pozerať, čakajú nás ďalšie zápasy, a to aj cez reprezentačnú prestávku, keď máme pohár s ViOn-om a musíme zabrať,“ apeluje na spoluhráčov z Pohronia Hrnčár.

Pohronie - Trnava (David Hrnčár, Lucas Lovat)
V domácom zápase prehrávalo Pohronie s Trnavou po 70 minútach 0:2, napokon ukopalo remízu. Týmto zápasom sa začala sériu bez výhry, ktorú dosiaľ nováčik nepretrhol so žiadnym súperom z Fortuna ligy. (foto: TASR)

Hoci od príchodu nového trénera Mikuláša Radványiho len prehrávajú, proti súperom tohto rangu sa iné výsledky ani nečakali. Mužstvo však predvádza organizovanejšiu hru a posúva sa dopredu, čo vníma aj kabína. Cítime tú zmenu na sebe, bol to veľký impulz. Máme dobré tréningy, niečo sa zmenilo. My len dúfame, že sa to čoskoro zlomí aj vo výsledkoch a v tabuľke. Na Nitru už strácame šesť bodov, budeme mať čo robiť, aby sme to dohnali. Ale verím, že to vieme skresať už do konca jesene. Okrem Trenčína nás čakajú len vyrovnaní súperi a my máme na to, aby sme získavali body. Nielen, že musíme, my aj chceme vyhrať a získavať body. Myslím si, že sme dobre pripravení a nie je to o tom, že by sme nevedeli hrať futbal. Presvedčili sme sa už proti Slovanu, DAC-u, Ružomberku či Trnave, že kvalitu máme,“ zakončil David, syn trénera Norberta Hrnčára.