ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Trebišove veria, že ešte nepovedali posledné slovo, Matić: Môžeme sa zachrániť
zdroj: Róbert Andrejov

V Trebišove veria, že ešte nepovedali posledné slovo, Matić: Môžeme sa zachrániť

S chudobnými dvoma víťazstvami ukončili jesennú časť futbalisti Trebišova. Aj preto im v druholigovej tabuľke patrí posledná priečka. Zverenci trénerského dua Vladimír Rusnák - Ľuboš Benkovský nazbierali v sedemnástich zápasoch dvanásť bodov. Na záchranu majú aktuálne sedembodové manko. To cez zimu zostane v platnosti iba v tom prípade, že dvanásty Ružomberok B nezaboduje v dohrávke 13. kola, ktorá je na programe 24. novembra.

Slavoju sa mohlo zimovať aspoň o niečo príjemnejšie, po boku štrnásťbodového Slovana B, delili ho od toho iba tri minúty. Vo východniarskom derby 17. kola viedol od tretej minúty po góle Gorana Matića nad FC Košice, tesné vedenie ale neudržal. O deľbe bodov rozhodol tri minúty pred koncom riadneho hracieho času Boris Gáll. 

„Mrzí nás, že sme získali iba bod. Bol to hlavne boj, keďže terén bol náročný. Nechýbali emócie, obe mužstvá chceli vyhrať. Mali sme viac šancí ako súper, hostia nás však v druhom polčase zatlačili a my sme nevyužili svoje brejkové príležitosti. Žiaľ, v závere prišlo vyrovnanie,“ pokrčil plecami autor otváracieho gólu stretnutia Goran Matić. Sklamaný zo straty bodov bol i tréner Vladimír Rusnák: „V prvom rade ďakujem našim fanúšikom, že nás prišli podporiť v hojnom počte. Škoda, že sme sa im neodvďačili víťazstvom, ktoré sme si, podľa mňa, zaslúžili. Košice majú kvalitný tím, no my sme si vypracovali viac šancí. Futbal však býva aj taký, verím, že na jar sa nám bude dariť viac.“

Vladimír Rusnák
Trebišov čaká na jar opäť boj o záchranu. Tréner Vladimír Rusnák verí, že je v silách jeho tímu udržať pre klub druhú ligu (foto: jäzva)

Aktuálne tabuľkové postavenie Slavoja mierne skresľuje fakt, že na jeseň odohral na svojom štadióne len posledné tri zápasy, v ktorých nenašiel premožiteľa. Kvôli rekonštrukcii hlavnej tribúny si viacero domácich duelov žlto-modrí so svojimi súpermi vymenili, niektoré odohrali v Košiciach či v Michalovciach. Na jar vycestujú za súpermi iba päťkrát, pričom až osemkrát budú hrať doma. Aj to im vlieva nádej na úspešnú záchranu.

„Náš tím je konkurencieschopný, no jeseň nebola jednoduchá. Určite nezložíme zbrane a pobijeme sa o záchranu. Dôležité bude, aby sme udržali káder pokope, samozrejme, bolo by dobré ho aj doplniť. Súťaž je vyrovnaná, takže stať sa môže naozaj všeličo. Máme pred sebou dlhé obdobie na prípravu. Dúfam, že sme ešte nepovedali posledné slovo a boj o záchranu zdramatizujeme,“ odkázal odhodlane Rusnák.

Trebišov - FC Košice (G. Matič, Vancák)
Štvorgólový Goran Matić sa v Trebišove cíti dobre, ďalšiu zmenu dresu neplánuje (foto: Róbert Andrejov)

Napriek poslednej priečke v tabuľke myslí pozitívna i hráčska kabína. „Vieme, že na jar budeme hrať doma viac zápasov, než doposiaľ. Stačí sa pozrieť na záverečné tri jesenné kolá, keď sme sa konečne predstavili na svojom štadióne. Ani raz sme neprehrali a v každom stretnutí sme boli lepším tímom. Aj preto verím, že na jar sa to otočí,“ burcuje štvorgólový Matić, ktorý Zemplínčanov posilnil v lete z Komárna. 

„Trebišov je malé mesto, ľudia tu žijú pre futbal. Atmosféra v klube je príjemná, napriek zlým výsledkom. Všetci veríme, že druhú ligu pre Slavoj zachránime. Osobne sa tu cítim dobre. V závere jesene som hrával na hrote útoku, no rýchlo som si na novú pozíciu zvykol. Momentálne nerozmýšľam nad odchodom, v Trebišove a celkovo na Slovensku sa cítim dobre,“ uzavrel pre ProFutbal.sk 30-ročný srbský futbalista, ktorý je pod Tatrami už takmer šesť rokov. Okrem Slavoja si na seba obliekal i dresy Komárna, Skalice, Liptovského Mikuláša a Šale.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trebišov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk