ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovenky sa v kvalifikačnom derby s Maďarskom rozišli nerozhodne
zdroj: sfzofficial

Slovenky sa v kvalifikačnom derby s Maďarskom rozišli nerozhodne

Slovenské reprezentantky remizovali v piatkovom zápase kvalifikácie ME 2021 v seneckom NTC s Maďarskom 0:0.

Zverenky trénera Petra Kopúňa majú po štyroch dueloch na konte rovnaký počet bodov a v tabuľke F-skupiny im patrí tretie miesto. Prvé Švédsko a druhý Island nazbierali v troch stretnutiach plný počet bodov.

Pre slovenské reprezentantky to bol posledný zápas v roku 2019. V kvalifikácii ME 2021 sa najbližšie predstavia až 10. apríla 2020, keď doma privítajú posledný tím tabuľky Lotyšsko.

Slovensko - Maďarsko 0:0
Rozhodovala: Mularczyková (Poľ.), ŽK: Hmírová, Vojteková, Ondrušová - Csikiová, Vágóová

SR:
Korenčiová - Horváthová, Fischerová, Bartovičová, Vojteková - Hmírová, Mikolajová, Bíróová (64. Ondrušová), Šurnovská (44. Koleničková) - Škorvánková, Fabová (83. Sluková)

Maďarsko:
Bíróová - Mosdócziová, Turányiová, Szabóová, Csikiová - Zágorová (68. Fenyvesiová), Csiszárová, Ráczová - Jakabfiová, Vagóová, Zellerová (81. Némethová)

Peter Kopúň, tréner SR: "Musím povedať, že zápas sme začali dobre, vedeli sme, že ony majú svoju kvalitu najmä vpredu, bohužiaľ sme strácali veľa lôpt počas zápasu a najmä k záveru, čo nám zväzovalo nohy. Bolo to skôr také platonické. Myslel som si, že budeme viac na lopte a že si budeme vytvárať viac situácií, ktorými dostaneme Maďarky pod tlak. Už v prvom polčase sme mali problém s medzihrou a nevedeli sme otočiť hru. My vieme, že to bol pre nás najdôležitejší zápas a mrzí nás, že sme ho nezvládli s tromi bodmi a poviem, že som sklamaný. Máme cieľ, že chceme byť tretí v skupine a tento zápas sme chceli vyhrať."

1. Švédsko 3 3 0 0 16:1 9
2. Island 3 3 0 0 11:1 9
3. SLOVENSKO 4 1 1 2 2:9 4

4. Maďarsko 3 0 1 2 1:9 1
5. Lotyšsko 3 0 0 3 2:12 0

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ženy

Pozri viac

HOKEJ.sk