ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Belasí a draci sa spojili proti vlkom, Slovan získal waleskú podporu
zdroj: TASR

Belasí a draci sa spojili proti vlkom, Slovan získal waleskú podporu

Futbalistom bratislavského Slovana prišla do Wolverhamptonu aj waleská podpora. Vo štvrtkovom stretnutí Európskej ligy si medzi vyše tisícku fanúšikov v sektore hostí našla cestu vďaka spojeniu so Slovenskom aj Steph, ktorá žije v anglickom Cornwalle.

"Moja manželka je Slovenka a vždy bola fanúšička Slovana Bratislava, za ktorý aj hrávala. Mám rada atmosféru zápasov, v ktorých hrajú slovenské tímy, predtým som bola na hokejovom Slovane, keď ešte pôsobil v Kontinentálnej hokejovej lige. Naozaj mám rada túto atmosféru a dúfam, že aj na futbale bude taká dobrá," povedala Steph pred svojou futbalovou "premiérou" pre TASR. Získať vstupenky pre priaznivcov zo zahraničia nebol problém a sektor "belasých" mohli vo "vlčej nore" posilniť aj waleské symboly, vlajka či dračia maska.

Rivalita medzi Anglickom a Walesom je známa a podľa domácich panuje vo veľkej miere aj priamo medzi Wolverhamptonom a Cardiffom. "Potom je aj toto veľká motivácia. Ako Walesania máme tendenciu fandiť komukoľvek, kto hrá proti anglickým tímom. Ja až tak nie, ale môj otec rozhodne áno," dodala Steph. Na Slovensko sa chystá na celý december a plánuje si odskočiť na juniorské majstrovstvá sveta hokejistov do Česka, aby mohla opäť podporiť slovenské farby.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk