ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Valné zhromaždenie v Nitre: Kapitán dostal funkciu vo vedení, rozhodlo sa o tréneroch
zdroj: fcnitra.com

Valné zhromaždenie v Nitre: Kapitán dostal funkciu vo vedení, rozhodlo sa o tréneroch

Už pred sezónou sa malo uskutočniť v Nitre valné zhromaždenie, ktoré by otvorilo veľa kľúčových tém vnútri klubu. Dlhoočakávané stretnutie sa však napokon neudialo, program sa neschválil. Začiatkom novembra sedeli najdôležitejší muži FC Nitra opäť za jedným stolom a padlo rozhodnutie o menách vo vedení i na lavičke.

Trénerská otázka bola otvorená po tom, ako Marián Süttö nesplnil ultimátum a bol odvolaný zo svojej pozície. Jeho dovtedajší asistent Gergely Geri viedol mužstvo v pohári i v lige, s mužstvom postúpil medzi osmičku najlepších a získal tri body proti Trnave. Bolo to len druhé ligové víťazstvo na Štadióne pod Zoborom v tomto kalendárnom roku. Hráči si pochvaľovali zmenu a vedenie ich hlas vypočulo. Štyridsaťdvaročný Geri, ktorý je študentom UEFA PRO licencie a môže ako hlavný tréner viesť fortunaligový klub, je potvrdený ako hlavný kormidelník do konca prebiehajúcej sezóny. Jeho asistentom sa stal bývalý hráč Nitry Henrich Benčík.

Na stredajšom valnom zhromaždení sa taktiež rozhodovalo o novom zložení predstavenstva klubu a dozornej rady. Do funkcie predsedu predstavenstva bol zvolený Milan Červeň, jeho úlohou bude ekonomická stránka klubu, podpredsedom sa stal Martin Práznovský, ten bude zodpovedný za právne veci. Za nového člena predstavenstva zvolili kapitána mužstva Miloša Šimončiča, ktorý má byť prepojením medzi vedením a hráčmi či trénermi. Členmi dozornej rady sa stali Jiří Magyar, Tomáš Seko, Jozef Kotula, Stanislav Bečica a Jozef Chudý.

Informoval o tom klub prostredníctvom oficiálneho webu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk