Dva góly, dve asistencie. Nezastaviteľný Messi opäť žiaril. Vidal: Je z inej planéty
zdroj: TASR/AP

Messi show. Argentínska superhviezda dvoma gólmi a dvomi prihrávkami zariadila utorňajšie víťazstvo 5:1 nad Valladolidom v 11. kole španielskej La Ligy. Rodák z Rosária znovu strhol všetku pozornosť na seba, jeho spoluhráči, tréneri a fanúšikovia si ho nedokážu vynachváliť.

Barcelona sa v súboji s Valladolidom ujala vedenia už v 2. minúte po góle Lengleta. Po štvrťhodine hry síce vyrovnal Kiko, no potom začal úradovať Messi. V 29. minúte prihral na gól Vidalovi, o päť minút neskôr sám zvýšil na 3:1. Po zmene strán pridal v 75. minúte svoj druhý presný zásah a v 77. minúte nabil na posledný gól stretnutia Luisovi Suárezovi.

„Vídame ho každý deň, no napriek tomu nás neustále dokáže prekvapiť. Leo je z inej planéty. Sme šťastní za víťazstvo. Nemám čo viac dodať. Máme obrovskú výhodu, že máme Lea v tíme,“ ospevoval v rozhovore pre Movistar Plus svojho spoluhráča Arturo Vidal, ktorý napriek siedmemu triumfu po sebe nelieta v oblakoch: „Víťazstvá nám pomáhajú, no musíme sa naďalej zlepšovať. Proti Slavii Praha v Lige majstrov sme nepredviedli najlepší výkon, takže máme na čom pracovať.“

Lionel Messi
Lionel Messi aj po rokoch dokáže prekvapiť svojich spoluhráčov (foto: TASR/AP)

Po desiatich odohratých zápasoch patrí „Blaugranas“ prvé miesto v tabuľke, o dva body pred Granadou a Atléticom Madrid, ktoré ale odohralo o jeden duel viac. Real Madrid sa v prípade stredajšieho víťazstva nad Leganes dostane za Barcelonu na rozdiel jediného bodu.

„Čo viac môžem dodať? Dochádzajú mi slová,“ odvetil tréner Barcelony Ernesto Valverde na otázku, ako by okomentoval výkon Messiho, ktorý strelil v utorok už svoj 50. gól z priameho kopu. „Vieme, že kedykoľvek v zápase môže udrieť a rozhodnúť. Jeho talent nemožno porovnávať s nikým iným. Faktom je, že zakaždým, keď sa dotkne lopty, stane sa niečo špeciálne. Naozaj neviem čo povedať.“

Svoje kvality bude môcť Messi dokázať opäť už v sobotu 2. novembra, kedy sa Barcelona predstaví na pôde štrnásteho Levante. O tri dni neskôr zasa na Camp Nou privíta v odvetnom stretnutí v skupinovej fáze Ligy majstrov pražskú Slaviu.